Фактор

Постојат неполни триесет години и малку по малку, станаа бренд за пецива и за слатки. Нема кој не пробал бурек, пита, пастрмајлија, принцес крофна или еден од ...
сите 2 | | | веќе видена

Игор Панчевски е најпознатиот експерт за енергетска ефикасност и развива и работи на проекти финансирани од Европската Унија, ЕБОР, ГИЗ, УНДП и други донатори. ...
сите 3 | | | веќе видена

Одењето зад решетки за пратеникот Никола Груевски е неизвесно сеуште. Денеска по трет пат на врата на екс лидерот на ВМРО ДПМНЕ кој е можно да стане првиот ...
сите 68 | | | веќе видена

Бура од реакции предизвика воведувањето на прогресивниот данок на доход, кој Владата го најавува од стартот на следната година. Стопанствениците но и дел од ...
сите 6 | | | веќе видена

Викендов во медиумите се појави фотографија со фрлени јаболка во Преспа, како резултат на ниската цена и неисплатливоста тоа да се продаде. Љубе Пампулевски, ...
сите 13 | | | веќе видена

Кога добил отказ во фирмата во која работел осум години, 34 годишниот Марио Срага од Осијек се спакувал и заминал во Германија. Марио веќе од претходно и е ...
сите 2 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев, на денешната комисиска расправа за уставните амандмани ги праша пратениците од СДСМ кога ќе го сменат името на ...
сите 18 | | | веќе видена

Над 1.700 луѓе излегоа со своите велосипеди во склоп на караванот Скопје на точак. Истиот е под покровителство на Град Скопје и е организиран од страна на ...
сите 44 | | | веќе видена

next