Фактор

Во понеделник ќе почне вакцинацијата на децата, а веќе од денеска ќе се даваат термините на сите кои се пријавени. Како што информираат од Министерството за ...
сите 258 | | | веќе видена

Во Словенија, делта сојот наскоро може да стане доминантен вид. Во Словенија досега се потврдени 200 случаи на позаразна делта варијанта на коронавирус во ...
сите 212 | | | веќе видена

Силекс Неметали СТ со низа милионски трансакции од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство започна да го наплаќа рекордниот договор од 30,5 ...
сите 26 | | | веќе видена

И покрај тоа што од ден на ден се зголемува бројот на новозаразените со корона вирусот, професорот Никола Пановски уверува дека Македонија засега е далеку од ...
сите 197 | | | веќе видена

Безмалку половина милион евра е вкупниот промет со акциите на Комерцијална банка, вчера на берзата. Има вложувачи, а расте и цената. Комерцијална банка имаше ...
сите 7 | | | веќе видена

Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, застапуван од ректорот проф. д-р Никола Јанкуловски, и Организацијата на работодавачи на Македонија, застапувана ...
сите 13 | | | веќе видена

Лекарка од Калифорнија продавала лажни потврди и лекови против коронавирусот, по што е осудена на 20 години затвор. Таа е осудена поради продавање на лажни ...
сите 9 | | | веќе видена

Maли гратчиња во Италија нудат по 33.000 долари за оној што сака да се пресели таму. Toa се гратчиња и селца кои се наоѓаат во областа Калабрија. Значи, ако ...
сите 2 | | | веќе видена

Поплавените куќи во Германија се мета на крадци. Истото се случува и со напуштените продавници и златари. Во Столберг кај Ахен, имаше индивидуални случаи на ...
сите 86 | | | веќе видена

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ се надева дека со промената на власта во Бугарија, ќе и се даде шанса на Македонија да ги почне преговорите со ЕУ. Тој ...
сите 147 | | | веќе видена

ВО ЗЕМЈАВА ПРИСТИГНА „КОКТЕЛ ТЕРАПИЈАТА“ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА БОЛНИ ОД КОВИД Пристигна најсовремениот метод на терапија за пациенти заболени со вирусот Ковид 19, ...
сите 447 | | | веќе видена

next