Фактор

Либан лансираше ракети, a Израел одговори на нападот. Две ракети лансирани од Либан рано утринава го алармираа северен Израел. Една од ракетите била соборена ...
сите 17 | | | веќе видена

НОВИ ПЕТ СЛУЧАИ НА ДЕЛТА СОЈОТ ИМА ВО ЗЕМЈАВА Три случаи има во Скопје и по еден во Куманово и во Тетово кај кои е детектирана делта варијантата соопшти ...
сите 560 | | | веќе видена

Заменик-директор на Централниот истражувачки епидемиолошки институт и дописен член на Руската академија на науките, Александар Горелов вели дека делта сојот се ...
сите 6 | | | веќе видена

Се очекуваат најмногу 50 повратници од Исламска држава. Премиерот Зоран Заев вели дека развиваат комплетни програми за ресоцијализација. „Мислам дека сме една ...
сите 14 | | | веќе видена

Законот за државјанство со европско знаменце треба в четврток да се најде пред пратениците во Собранието. Од Левица велат предлогот законот е штетен за ...
сите 100 | | | веќе видена

ИутеКредит Македонија редовно поддржува проекти кои придонесуваат за развој на општеството и проширување на културниот светоглед. Фестивалот на нов европски ...
сите 44 | | | веќе видена

Србија наскоро може да има повеќе од 1.000 заразени со коронавирусот дневно. Главниот координатор на пунктот за вакцинација на саемот во Белград, Зоран Бекиќ ...
сите 150 | | | веќе видена

Општина центар соопшти дека од почетокот на месецов инспекциските служби на оштината ја мерат бучавата од гласна музика на угостителските објекти кои се ...
сите 80 | | | веќе видена

Дејан Павлески актуелниот директор на Агенција за странски инвестиции и промоција на извозот поднел кандидатура за градоначалник на Аеродром. Павлески беше ...
сите 15 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека на територијата на цела држава барем една доза вакцина досега примиле 27,5% од граѓаните. Последните анализи ...
сите 592 | | | веќе видена

next