Фактор

Македонските возачи во Германија во случај на сообраќајна несреќа ќе можат да направат побрз и поефикасен надомест на штета, со Спогодбата за заштита на ...
сите 3 | | | веќе видена

Стотина универзитетски професори, експерти, интелектуалци и бројни загрижени граѓани формираат Фронт кој ќе биде фокусиран кон економскиот развој, ...
| | веќе видена

Денеска коалицијата Заедно за европска Македонија, заедно со граѓаните организира Марш за европска Македонија кој ќе заврши со голем граѓански собир во ...
сите 81 | | | веќе видена

Најмалку 13 лица го изгубиле животот во налетот на бурата Флоренс, која во Северна и Јужна Каролина донесе непрестајни дождови, високо ниво и силни ветрови. ...
сите 115 | | | веќе видена

За убиството кое го признал ќе одговара 24 годишниот полициски службеник Енвер Тоска. Тој го застрелал својот пријател Алили Бекир од Битола, неофицијално ...
сите 98 | | | веќе видена

13,30 часот е терминот кога маршот организиран од Владата ќе тргне од пред зградата на Црвен крст во центарот на Скопје па ќе се движи се до зградата на ...
сите 275 | | | веќе видена

Сто триесет милиони евра евтини кредити од ЕИБ и ЕБОР им стојат на располагање на малите и средните претпријатија. Кредитната линија од ЕБОР веќе е достапна, а ...
сите 19 | | | веќе видена

Народниот правобранител утре ќе отвори бесплатна телефонска линија 0800 54321, со цел да им помогне на граѓаните во остварувањето и заштитата на гласачкото ...
сите 10 | | | веќе видена

Референдумот е најмоќната алатка на демократијата. Затоа на 30 септември граѓаните треба да излезат на гласање и да го кажат својот став во кој правец сакаат ...
сите 12 | | | веќе видена

„Велес за почетници, лекција по заедништво“, напишаа брачниот бар Сузана и Александар Кукулев на социјалната мрежа Фејзбук. Бидејќи како што велат тие Велес не ...
сите 3 | | | веќе видена

„Југохром“ по одобрениот заем од 1,5 милиони евра од Македонската банка за поддршка на развојот, поставување филтри, досега има поставено само метални ...
сите 41 | | | веќе видена

Полицијата до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Е.Т. (24) од Битола, вработен во Министерството за внатрешни работи како полицаец ...
сите 126 | | | веќе видена

На денешната седница на Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), одржана во Охрид, меѓу другото беше донесена одлука да се исплати ...
сите 18 | | | веќе видена

next