Фактор

Стефан Митески е основач на старт-ап компанијата „Systems for enterprise“, која е софтверска компанија што служи како иновациски центар за осигурителната ...
сите 2 | | | веќе видена

Почна рокот за поднесување барања за финансиска поддршка од еден денар за произведено и продадено грозје од сортите „вранец“ и „смедервка“ во регистриран ...
сите 26 | | | веќе видена

Пред да стане глобален феномен и начин живот со децении по асвалтните улици секаде низ светот се кинат малите тркала под даските и со тоа веќе се чини дека ...
сите 3 | | | веќе видена

По половина година одложување поради обидите за екстрадиција на осомничениот азилант во Грција, Горан Грујевски, денеска продолжува судењето за случајот на СЈО ...
сите 99 | | | веќе видена

Тимот го определува менаџерскиот тим на МРТ и тоа е внатрешна политика на куќата. Дали треба нешто да се менува или не, не можам јас да кажувам, ни изјави Раде ...
сите 6 | | | веќе видена

Пред неколку дена на социјалните мрежи, односно на сајтот Мотика се појави видео во кое, како што пренесоа некои медиуми , наводно Скопјанец ги снимил крадците ...
сите 4 | | | веќе видена

Фото: Татковина инфо Првиот човек на најстариот издавач на бугарски пасоши за македонски државјани, Лазар Младенов од Бугарскиот културен клуб, за „Пресинг“ ...
сите 27 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
сите 37 | | | веќе видена

„Ова е само почеток и можеби е повеќе симболична отколку суштинска промена. Требаше да биде порадикално затоа што потегот е сосем оправдан. Јас би ги охрабрил ...
сите 2 | | | веќе видена

Згрозувачка статистика за насилните методи кои родителите ги применуваат врз девата во Македонија. Осум од вкупно десет родители ги воспитуваат, односно ...
сите 10 | | | веќе видена

Комисијата за мандатни и имунитетски прашања на Собранието најави дека пратениците нема денеска, туку во среда ќе одлучуваат за одземање на мандатот на Никола ...
сите 232 | | | веќе видена

next