Фактор

Воспитувачки и наставнички од предучилишните установи ќе мора да се вакцинираат доколку при претходни проверки нивниот вакцинален статус покаже дека се ...
сите 269 | | | веќе видена

Викарот на архиепископијата на францускиот главен град Филип Марсе се присетува на првите минути од пожарот во катедралата Нотр Дам во Париз. На почетокот на ...
сите 472 | | | веќе видена

Едукативната конференција Direct Media Академија која ќе се одржи од 28 до 30 мај во Mадленианум, Белград Србијаќе ги претстави најновите трендови во ...
сите 13 | | | веќе видена

Фото: телевизија „Тера“ Денеска за прв пат со патнички воз беше направено тестирање на новата железничка пруга Битола - Кременица во должина одф 17 километри. ...
сите 12 | | | веќе видена

Гордана Јанкулоска, поранешната министерка за внатрешни работи, денеска повторно дојде на суд со својот мотоцикл. Претходно, за прв пат се појави на рочиште со ...
сите 3 | | | веќе видена

Француската група LVMH и семејството Арно ќе донираат 200 милиони евра во фондот за реставрација на опустошената катедрала Нотр Дам во Париз. Францускиот ...
сите 9 | | | веќе видена

Додека во скандинавските земји се разгледува намалувањето на бројот на работни часови, кинескиот милијардер Џек Ма, смета дека најидеално е работното време од ...
сите 6 | | | веќе видена

Отфрлени се шпекулациите за вонредни избори во соседна Грција. Ова станува јасно од последната изјава на грчкиот премиер Алексис Ципрас кој што рече дека ...
сите 12 | | | веќе видена

Во првите три месеци од годината се зголемил бројот на случаи на мали сипаници во земјава, но и во светот. Светската здравствена организација објави податоци ...
сите 65 | | | веќе видена

Издавачката куќа ПРОСВЕТНО ДЕЛО традиционално ќе учествува на 31 Меѓународен саем на книгата од 8 до 14 мај во ВИП Арената „Борис Трајковски“. Нивното мото за ...
сите 12 | | | веќе видена

Од страна на Царинската управа само во текот на 2018 година спречени биле 40 обиди за шверц на цигари при што цариниците откриле 345 042 парчиња цигари и други ...
сите 3 | | | веќе видена

Ова утро во фокусот на Фактор е економијата. Издвојуваме неколку теми ... *Силк роуд прави постепен продор на пазарот и бележи раст во повеќе сегменти од ...
сите 2 | | | веќе видена

Предизбориево е вистинскиот момент да се потсетам на една епизода од серијалот шармантни и со дебармалски шмек случувања во кои главен јунак е оваа скопска ...
| | веќе видена

next