Фактор

Во Италија бројот на жртвите од невремето за недела дена пораснал на 30 настрадани, од кои 12 загинале на Сицили Агенцијата Анса наведува дека меѓу жртвите на ...
сите 7 | | | веќе видена

Црвен тепих пред Собрание, високо полициско обезбедување и хаотично во Центарот на Скопје. Ваква е глетката во моментов во главниот град каде се е подготвено ...
сите 45 | | | веќе видена

Драги мажи, овој месец е традиционално посветен на вашето здравје. И денешнава колумна ја посветувам на вас, вашето здравје и да ве потсетам на тоа дека треба ...
сите 3 | | | веќе видена

Чамци за сеизмички истражување пристигнаа во територијалните води на Црна Гора со инструменти за барање на нафта и гас на јадранското дно. Најголемиот норвешки ...
сите 4 | | | веќе видена

„Дали да го пратам моето дете на зимски одмор без мене, кога е вистинската возраст, ќе се снајде ли самото? „Ова се најчестите прашања на мајките и воопшто на ...
сите 2 | | | веќе видена

Се ближи рокот кога екс премиерот Никола Груевски ќе треба да се јави во затворот во Шуто Оризари. Поранешниот лидер на ВМРО ДПМНЕ е се поблиску до затвор а ...
сите 454 | | | веќе видена

Ја најави во саботата на прес конференција, но министерот за финансии Драган Тевдовски не ги објасни сите детали на новата даночна реформа. Според предлогот ...
сите 120 | | | веќе видена

Лицата што заработуваат повеќе да заминуваат за да избегнат поголеми даноци, да не бараат работа за да не заработат повеќе или да се обидуваат да ја сокријат ...
сите 121 | | | веќе видена

Високиот квалитет, модерниот дизајн, удобноста и трајноста се синоними кога станува збор за мебелот на Југоекспорт Стил. Компанија за мебел која секогаш се ...
сите 6 | | | веќе видена

next