Фактор

За време на петтиот Енергетски форум на Југоисточна Европа (СЕЕФ) во Солун, кој се одржа минатиот петок, беше организирана билатерална средба меѓу ...
сите 3 | | | веќе видена

Послаб земјотрес со јачина од 2,4 степени според Рихтеровата скала ножеска го почувствувале граѓаните на Берово. Регистриран е неколку минути по полноќ, ...
сите 159 | | | веќе видена

Модни ревии на македонски дизајнери, документарец, диџеј сетови и дегустација на македонски производи на Expo 30 По повод одбележување на 30 години независност ...
сите 16 | | | веќе видена

Нејзиниот татко е познат тренер по тенис, па така и битолчанката Анета Павловска започнува прво да тренира тенис, потоа станува тренер, а денес е судија. За ...
сите 12 | | | веќе видена

Отишол во полиција и лажел дека му го украле автомобилот. Откако полицијата го испитала случајот орткрила дека тој тоа го правел поради нерасчистени должничко ...
сите 346 | | | веќе видена

Македонија има убедливо најголема извозна структура со Германија анализира денеска албанскиот Топ Чанел во контекст на посетата на работната средба на ...
сите 40 | | | веќе видена

Хрватскиот вирусен имунолог од Риека проф. д -р Бојан Полиќ вели дека не се вакцинирани доволно луѓе. „Вакцините се најдоброто достигнување на медицината во ...
сите 116 | | | веќе видена

Душко Арсовски, гласноговорникот на Владата, на денешната прес-конференција рече дека најавените германски експерти за испитување на причините за несреќата во ...
сите 176 | | | веќе видена

Една мудра мисла вели: „Mораме да сфатиме дека сѐ додека не ги правиме правилните работи, правилните работи нема да се случат“. Поминавме недела на голема ...
сите 20 | | | веќе видена

Завршија годишните одмори на пратениците. Народните избраници од денес се враќаат во собраниските клупи каде ги чекаат полни раце работа. Според најавите на ...
сите 92 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел е во посета на Балканот, а по посетата на Србија, денеска ќе престојува во Албанија, каде што ќе одржи состанок со ...
сите 154 | | | веќе видена

На нецели три недели до први октомври, денот кога треба да стартува недела неработен ден, како огромен и сериозен проблем се наметнува фактот што се уште не се ...
сите 135 | | | веќе видена

По пет години од отворањето на предметот во предистражна постапка, надлежниот скопски обвинител стигна до фазата да ги повика на распит лицата од „Таргет ...
сите 7 | | | веќе видена

Инвестициите од странски кредитирања за подобрување на македонската патна инфраструктура се преполовиле во 2020, покажува извештајот за работата на Јавното ...
сите 3 | | | веќе видена

Колку е дигитален процесот на учење во основните улчилишта во четвртите одделенија каде требаше да се применува од годинава? Додека учебната година го троши ...
сите 247 | | | веќе видена

Претседателот на Русија, Владимир Путин изјави дека најверојатно ќе оди во изолација затоа што луѓе од неговиот близок круг се позитивни на коронавирусот. На ...
сите 65 | | | веќе видена

Откако вчера на социјалните мрежи се појави видео кое беше објавено во повеќе медиуми, а на кое се гледа пациентка како седи во ходник на модуларната болница, ...
сите 79 | | | веќе видена

next