Фактор

Се комплицираат ли работите околу промената на Уставот? Ова прашање се поставува откако дел пратеничката од независната група денеска изјави дека барањата на ...
сите 21 | | | веќе видена

ЈП „Македонија пат“ трета година по ред останува верен клиент на тетовската фирма „НБ-Транс компани“ за чистење на патиштата од снег. Станува збор за договор ...
сите 7 | | | веќе видена

Матеј Мази, управниот директор на НЛБ, го пофали големиот раст на индексот на тргувани акции на македонската берза како ретка позитивна приказна во глобални ...
сите 3 | | | веќе видена

Гигантот на интернетската компанија ја презеде лидерската позиција од Мајкрософт и прв пат го зазеде првото место. Превирањата доведоа до промени на листата на ...
сите 10 | | | веќе видена

Џес Бејли во интервју за Гласот на Америка на прашањето кој е интересот на САД во Македонија и нејзиното постојано поддржување, американскиот амабасадор во ...
сите 27 | | | веќе видена

Најмалку 9 луѓе загинале во Алпите поради големите количини снег кој паднал во текот на викендот, додека скијачите во Австрија, Германија и Италија се соочени ...
сите 104 | | | веќе видена

Седум милиони евра ќе чини изградбата на фотонапонска централа Осломеј а токму местото каде што е предвидено да се гради таа фотоволтаична електрана ќе го ...
сите 20 | | | веќе видена

Кој ќе ја снабдува Службата за општи и заеднички работи при Владата на Република Македонија со мобилни и фиксни услуги? Ова прашање бара одговор откако е ...
сите 16 | | | веќе видена

next