Фактор

Јанко Бачев, лидерот на Единствена Македонија, објави дека неговата партија ќе му даде поддршка на ВМРО-ДПМНЕ на локалните избори во октомври, со тоа што ќе се ...
сите 133 | | | веќе видена

Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи, имала сознанија дека тетовската болница од неколку институции побарала помош со ситуацијата со модуларната болница ...
сите 133 | | | веќе видена

Во минатото, балканските земји му предадоа големи количини на пешадиско и друго оружје на Владата во Кабул преку директна продажба или донации, а денес ова ...
сите 49 | | | веќе видена

Фото: ТВ Тера Кандидатите за градоначалници на СДСМ и ВМРО ДПМНЕ Христо Кондовски и Тони Коњановски, вчера имале случајна средба на битолски Широк Сокак, ...
сите 3 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери во разговор за ТВ21, рече дека нема да ја стави во процедура предлог-одлуката на ВМРО-ДПМНЕ за разрешување на ...
сите 615 | | | веќе видена

По завршувањето на тридневната жалост поради пожарот кој однесе 14 ќивоти во тетовската модуларна болница, денес продолжуваат предизборните активности, ...
сите 23 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешната прес-конференција, објави дека во вторник кога има редовна седница во Собранието, опозициската ...
сите 479 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и кандидатот за градоначалник на Бутел од оваа партија, пратеникот Дарко Костовски, побараа општината да престане со градежните активности и да ја ...
сите 11 | | | веќе видена

Болница во северниот дел на американската држава Њујорк објави дека привремено ќе го прекине породувањето откако шест вработени во родилиштето поднесоа оставка ...
сите 335 | | | веќе видена

next