Фактор

Шефот на централната банка на Кина предупреди за зголемените ризици за глобалната економија, објави ДПА. На прес-конференцијата на маргините на годишната ...
сите 8 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза Меј ја загубила поддршката од речиси сите министри од Кабинетот заради брегзит, објави Дејли меил. Според весникот, само двајца ...
сите 224 | | | веќе видена

Авионот на „Туркиш ерлајнс“ безбедно слетал на њујоршкиот аеродром после сериозни турбуленции во кои повеќе од 32 луѓе се повредени, сооопштија претставници од ...
сите 19 | | | веќе видена

Боинг 737 MAX 8 кој вчера се урна во Етиопија откако сакаше да се врати во главниот град Адис Абеба и при тоа загинаа 149 патници е ист модел како моделот на ...
сите 247 | | | веќе видена

Организираниот криминал и перењето пари имаат значително негативно влијание врз секоја национална економија. Организираниот криминал може да се инфилтрира во ...
сите 2 | | | веќе видена

Помалку од десетина минути пред да почне средбата меѓу лидерот на власта и лидерот на опозицијата. Заев и Мицкоски во 20 часот седнуваат на маса во Владата. ...
сите 25 | | | веќе видена

Државата ќе субвенционира производство на струја од сончева светлина. Дека ќе се градат фотоволтаични електрани соопштија денеска вицепремиерот Анѓушев и ...
сите 17 | | | веќе видена

Како што се гледа на објавената видео снимка, остатоци од урнатиот авион на компанија Етиопиан ерлајнс се расфрлани по местото на несреќата додека екипи го ...
сите 56 | | | веќе видена

Дел од италијанскиот шарм се културните и уметнички богатства, како и историските локалитети кои не се концентрирани само во големите градови, туку се ...
сите 2 | | | веќе видена

Во што е тајната за збогатувањето? На ова прашање се обидува да даде одговор истражувачот Рајнер Цителман од Универзитетот во Подсдам. Во едно од нив, тој ...
сите 8 | | | веќе видена

next