ТУРЦИТЕ ПОВТОРНО ЈА „ОСВОИЈА“ МАКЕДОНИЈА - убедливо најмногу туристи ни доаѓаат од оваа источна земја, покрај соседите


Посетителите од Турција продолжуваат да ја освојуваат Македонија. И последните податоци од статистичарите покажуваат дека најмногу гости дошле токму од ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Се повеќе странци купуваат станови во Белград, особено во луксузните делови на градот, каде квадратите се прескапи за просечните ...
| | веќе видена | слични

Како се наближуваат празниците, се повеќе луѓе планираат патувања, како кај нас, така и во странство. Меѓутоа, доколку некој патува со сопствен автомобил, ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните кои планираат да го поминат својот летен одмор на Јадранско Море, особено во Хрватска, треба да бидат подготвени дека ги чека едно непријатно ...
| | веќе видена | слични

Наместо да живеат во Цирих или Базел каде само киријата е 3.000 франци, тие можат да живеат во хотел со пет ѕвезди во Хургада во „all inclusive“ аранжман за ...
| | веќе видена | слични

Потрагата по сместување и станови под кирија во Германија е голем проблем за нашите сограѓани, особено за оние со една плата, или помали приходи. Цените на ...
| | веќе видена | слични

Српските граѓани, и покрај поскапувањето на аранжманите, се позаинтересирани за патувања од лани, изјави директорот на Националната асоцијација на туристички ...
| | веќе видена | слични

Хрватското крајбрежје е многу популарно, како за нашите туристи, така и за „подалечните земји“. Чесите се меѓу најбројните во последните години. Сепак, цените ...
| | веќе видена | слични

Поради високите цени на хрватското приморје, Чесите решија да ги „казнат“ Хрватите и поради оваа причина повеќе сакаат да ја изберат Италија за одмор, пишува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неколку илјади Израелци синоќа се собраа во Тел Авив за да побараат итна владина акција за да се обезбеди ослободување на заложниците во Газа, откако армијата ...
сите 536 | | | веќе видена

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 185 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно, наместа нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално и со услови за краткотрајно невреме. Ќе дува слаб до умерен ...
сите 279 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“. Тој извесно ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТУРЦИТЕ ПОВТОРНО ЈА „ОСВОИЈА“ МАКЕДОНИЈА - убедливо најмногу туристи ни доаѓаат од оваа источна земја, покрај соседите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: