Фактор

„24 Инфо“ објави фотографија од таблата со новото уставно име, која според Преспанскиот договор треба да биде замена за старата на граничниот премин Богородица ...
сите 117 | | | веќе видена

Организатори на фестивали и претстави и денес продолжија со своите реакции преку медиумите за Годишната програма од Министерството за култура за проекти кои ...
сите 79 | | | веќе видена

Никола Димитров, актуелниот министер за надворешни работи, води како убедливо прв во анкетата за сите можни кандидати за претседател на Македонија на следните ...
сите 149 | | | веќе видена

Мнозинството од граѓаните во Македонија (60 ,1 %) сметаат дека најсоодветно решение за проблемот со кучињата скитници е да се обезбеди прифатилиште во кое ќе ...
сите 45 | | | веќе видена

Директорот на Државниот завод за статистика Апостол Симовски, во интервју за Алсат, смета дека пописот на населението предвиден за 2020 година ќе помине без ...
сите 22 | | | веќе видена

Успехот и динамичната работа е она по што јавноста ги знае, но нивниот брз ритам продолжува и по работниот ден, дома. Денес ве потсетуваме на домашните познати ...
сите 2 | | | веќе видена

Петар Кукунеш како и секое петгодишно момче сака да ги гледа анимираните филмови Маша и Медо, Пепа прасето, Елса и Ана, но тој од своите врсници се издвојува ...
| | веќе видена

Утре (понеделник) ќе биде испратена вербална нота од Атина до Скопје, кое ќе биде информирано дека започна процесот на ратификација на Преспанскиот договор и ...
сите 43 | | | веќе видена

Претседателка на Државната комисија за спречување на корупцијата Билјана Ивановска е многу малку позната за јавноста, но со богата професионална биографија, со ...
сите 85 | | | веќе видена

Мартин Паук, советникот во општина Сплит, предизвика скандал кај хрватските медиуми откако објави статус дека младите ватерполисти во Сплит биле нападнати од ...
сите 28 | | | веќе видена

next