Најавата на лидерот на Алијансата за Албанците Зијадин Села дека не може да соработува со луѓе што му забиваат нож во грб и дека нема да биде дел од заедничка ...
сите 22 | | | веќе видена

Музичарот кој свири во последните неколку кампањи ма СДСМ , Златко Ориѓански, тврди дека премиерот Заев веќе обезбедил двотретинско мнозинство во Собранието за ...
сите 42 | | | веќе видена

Европската Народна партија каде што членува ВМРО-ДПМНЕ смета дека некој може да биде за или против проширувањето на ЕУ но никој не смее да го игнорира фактот ...
сите 63 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Никола Димитров му порачува на професорот Ферид Мухиќ да се повлече од пратеничкото столче ако не верува во договорот со Грција за ...
сите 41 | | | веќе видена

Грчкиот професор по историја на Универзитетите во Атина и Принстон и еден од највлијателните современи грчки интелектуалци, Андонис Лиакос најавува жесток ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, во интервју за емисијата Клик-плус на ТВ21 беше запрашан дали досега некој од пратениците пријавил закани ...
сите 14 | | | веќе видена

next