Грчкиот професор по историја на Универзитетите во Атина и Принстон и еден од највлијателните современи грчки интелектуалци, Андонис Лиакос најавува жесток ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, во интервју за емисијата Клик-плус на ТВ21 беше запрашан дали досега некој од пратениците пријавил закани ...
сите 14 | | | веќе видена

Постојат аудио и видео снимки кои докажуваат дека саудискит новинар Џамал ​​Кашоги, кој исчезна на почетокот на месецов, бил мачен и убиен во саудискиот ...
сите 315 | | | веќе видена

Во многу интересен тајминг, американски весник објавува напис за руските обиди да го минираат Договорот за решавање на долгогодишниот спор помеѓу Грција и ...
сите 5 | | | веќе видена

Ексамбасадорот и политички аналитичар Арсим Зеколи ја потсетува министерката за одбрана дека додека нејзината партија СДСМ владеела заедно со ДУИ од 2002 до ...
сите 7 | | | веќе видена

Партријархот на веселенската цариградска патријаршија Вартоломеј одлучил да ја признае независноста на Украинската православна црква со што отвори фронт за ...
сите 96 | | | веќе видена

Дел од жителите во ромскатанаселба „Тракија“ во Русе, каде што живеел осомничениот за убиството на новинарската Викторија Маринова, ги напуштиле домовите, ...
сите 66 | | | веќе видена

Вчера државната новинска агенција МИА која е под контрола на Владата на Заев објави информација од анонимни извори во Европската Народна Партија дека ВМРО – ...
сите 66 | | | веќе видена

Две лица, македонски државјани, се потешкко повредени во судир на македонски патнички автобус и камион што с случи утринава во Австрија во близина на градот ...
сите 22 | | | веќе видена

next