На новинарско прашање за проблемот помеѓу Македонија и Бугарија, еврокомесарот Оливер Вархеји, на денешната прес-конференција со премиерот Зоран Заев оцени ...
сите 112 | | | веќе видена

„Протестирам против уништувањето на ноќните клубови“, е пораката со која денеска во 14 часот музичарите ќе одржат протест пред влада. „14-ти март е денот кога ...
сите 88 | | | веќе видена

Првообвинетиот во случајот „Меѓународен сојуз“, Бојан Јовановски-Боки 13, сѐ уште е во болница, поради што утрово по третпат се одложи судското рочиште за овој ...
сите 113 | | | веќе видена

Петнаесетина амбасадори избрани да заминат и да ги пополнат испразнетите амбасадорски места во македонските дипломатско конзуларните претставништва во ...
сите 34 | | | веќе видена

Карикатуристот со уметничко име Седо Перо вчера на креативен начин го искоментира чинот на означување на споменици во Македонија како дел од хеленското античко ...
сите 6 | | | веќе видена

Иако сложни дека денес ќе излезат на протест пред Влада, во знак на револт против забраната за настапи, голем број од музичарите не знаат кој е организатор на ...
сите 98 | | | веќе видена

Во цивилизирани држави (не оваа) кога се носат рестриктивни мерки кои тангираат одредени стопански, културни, спортски гранки, во исто време предлагаат и мерки ...
сите 44 | | | веќе видена

Продолжува герила акцијата која што започна вчера кога во Скопје и Битола беа чкртани ознаките на споменици кои власта ги означи како дел од хеленската култура ...
сите 5 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека високата бројка на новозаболени последните денови покажува дека влегуваме во очекуваниот есенски бран. Филипче ...
сите 180 | | | веќе видена

next