Кои се луѓето со кои Заев во Малта имал тајни средби? Еден е екс премиерот на Малта Мускат кој падна за криминал и Али Гафур тајкун на црните пари на Моамер Ел ...
сите 39 | | | веќе видена

Генералниот секретар на австриската Слободарска партија, Херберт Кикл, оцени дека германскиот треба да биде водечки јазик за уипотреба во ЕУ. Кикл смета дека ...
сите 70 | | | веќе видена

...Еве, не сум експерт за екологија, не сум ни популист (се надевам), но како обичен граѓанин, имам право да ми се одговори на најмалку три лаички прашања,“ ...
сите 125 | | | веќе видена

Интервенирале ли собраниските служби во транскриптот од излагањето на професорката Гордана Силјановска во Собранието на дебатата за Законот за Јавно ...
сите 16 | | | веќе видена

Историчарката Наташа Котлар реагира на изјавите од бугарскиот министер за одбрана Красимир Каракачанов за револуционерот Гоце Делчев при промоцијата на своите ...
сите 31 | | | веќе видена

Професорката по уставно право Тања Каракамишева бара поднесување кривични пријави за службени лица во западна Македонија за некористење на кирилското писмо на ...
сите 3 | | | веќе видена

Красимир Каракачанов, денеска во Битола изјави дека спорот меѓу Бугарија и Македонија е политички, а не историски, а Гоце Делчев е Бугарин. Тој денеска ...
сите 59 | | | веќе видена

next