Здружение за обединети Бошњаци „Аваз“ од Македонија објаснува дека пратениците Ферид Мухиќ од владината коалиција и Зеќир Рамчиловиќ од опозициската гласале за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Злобната Дарси“ го има твитот на денот, во кој се осврнува на разликата меѓу предметот на гласање на референдумот и на гласањето за потребата од уставни ...
сите 4 | | | веќе видена

Професорот Димитар Апасиев објаснува што би направил да е на местото на Иванов, Заев, Мицкоски или јавниот обвинител. Тој често добивал пораки во инбокс, со ...
сите 5 | | | веќе видена

Некои пратеници кои гласаа за иницијативата за пристапување кон уставните измени се под 24 часовна заштита од полицијата поради закани по нивната безбедност. ...
сите 69 | | | веќе видена

Битолчанец на Твитер ја објаснува емотивната состојба на огромен број Македонци по ,,Срамниот петок” “Ко умрен незакопан сум, отруен во душа, грло ми се стега, ...
сите 4 | | | веќе видена

Џејмс Петифер, професор по балканска историја на колеџот „Сент Крос“ од Оксфорд, коментирајќи ги синоќешните случувања во македонското Собрание, констатира ...
сите 7 | | | веќе видена

next