Најбогатиот Французин и генерален менаџер на LVMH, Бернар Арно, чие богатство надминува 100 милијарди долари и е веднаш зад Џеф Безос и Бил Гејтс, овој ...
сите 22 | | | веќе видена

Реакцијата на градоначалникот на Шуто Оризари од редовите на СДСМ Курто Дудуш всушност е негово признание дека снимката на која се слуша дека тој тепа граѓанин ...
сите 200 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ќе нема Турчин во Советот за безбедност со кој претседава претседателот на државата. Според вчерашната изјава ...
сите 10 | | | веќе видена

Еден ден откако јавноста ја слушна "аудио бомбата" во која се слуша градоначалникот на Шуто Оризари од СДСМ Курто Дудуш , ниту МВР ниту јавното обвинителство ...
сите 205 | | | веќе видена

Од идниот месец граѓаните, наместо од ЕВН Македонија, ќе добиваат фактури и известувања од новата фирма ЕВН Хоум, која произлезе од ЕВН Македонија, на која ...
сите 120 | | | веќе видена

Професорот Ванчо Ѓоргиев, член на мешовитата македонско-бугарска комисија за историски и образовани прашања во гостување на 1ТВ откри дека уште на првата ...
сите 89 | | | веќе видена

Албанија не ги исполнува дури ни минималните стандарди за елиминирање на трговијата со луѓе, се наведува во извештај на амариканскиотѕ Стејт департмент. „Жртви ...
сите 16 | | | веќе видена

Академик Катица Ќулафкова со оценка за тоа која пропаганда нанесла најголема штета на македонските национални интереси. "Сите антимакедонски пропаганди биле ...
сите 2 | | | веќе видена

Актерот Рубенс Муратовски со серија твитови реагира на информацијата дека нов министер за култура ќе биде доктор по професија: „'Како ќе ја решиме културата?' ...
сите 4 | | | веќе видена

next