Првиот човек на Министерстовото за правда за прв пат во кратката историја на македонските уставни промени од независноста не е дел од процедурата за измени на ...
сите 3 | | | веќе видена

Идеологот на македонската левица, ексмининистер во две влади на СДСМ и поразен кандидат за претседател во 2009 година е под стрес од неуспехот на референдумот. ...
сите 11 | | | веќе видена

Грчки медиуми денеска објавуваат дека македонскиот премиер ги информирал Брисел и Атина дека има обезбедено 78 пратеници кои што би гласале за промените на ...
сите 9 | | | веќе видена

Ве потсетуваме со стар ТВ извештај на големиот сенароден протестен митинг одржан во Скопје пред 28 години на кои говорат поетот Анте Поповски, тогашниот член ...
сите 9 | | | веќе видена

Пратеникот и претседател на Комисија за прашања на изборите и именувањата во Собранието открива дека планот на Владата е да промени многу поголем број членови ...
сите 6 | | | веќе видена

Грчкиот министер Панос Каменос вчера имал полчасовна средба со американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис во Пентагон. Според грчки извори за време на ...
сите 293 | | | веќе видена

Ништо од ветениот пораст на економијата од 3,2 отсто колку што се најавуваше за оваа година. Меѓународниот монетарен фонд во есенскиот извештај ги намали ...
сите 178 | | | веќе видена

Активистка на СДСМ и лобистка на “За европска Македонија”, во крајно навредливо обраќање ја обвинува ексминистерката Гордана Јанкуловска дека родила дете само ...
| | веќе видена

Новинарот Борјан Јовановски, на неговите Твитер и Фејсбук акаунти најави дека утре ќе конзумира марихуана пред зградата на обвинителството, во знак на поддршка ...
сите 32 | | | веќе видена

next