Шефот на грчката дипломатија отфрли било каква идеја за демаркација на границата помеѓу Србија и Косово, во врска со информациите дека Приштина подготвува ...
сите 44 | | | веќе видена

Триесетина организации, здруженија и партии кои се противат на референдумот бараат пари за кампањата „Македонија бојкотира“. Дел од 28-те здруженија и партии ...
сите 363 | | | веќе видена

Претседателката на Самостојниот синдикат на новинари Тамара Чаусидис се вклучи во јавната дебата за финансирањето на кампањата за референдумот и другите теми ...
сите 384 | | | веќе видена

Екс шефот на ЦИА Џон Бренан кој сега е во конфликт со претседателот на САД се повлече од изјавата дека Трамп е предавник. Тој во изјава за телевизијата МСНБС ...
сите 14 | | | веќе видена

За разлика од вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шеќеринска која вчера јавно најави дека нејзиното министератво ќе даде 60 милиони денари или ...
сите 388 | | | веќе видена

Твитерџиите со „уметнички“ имиња „македонски буквалиста“ и „octopus#Бојкотира“ се главните ликови на дуелот за македонскиот патриотизам на оваа социјална ...
сите 2 | | | веќе видена

Холандскиот амбасадор во Македонија, Вутер Пломп, на својот профил на „Твитер“ објави фотографија од Шар Планина, импресиониран од остатоците снег среде лето. ...
сите 14 | | | веќе видена

29 годишен турски државјанин сакал да прегази полицаец и да претепа вработен во Пајак службата затоа што сакале да го отстранат неговиот погрешно паркиран ...
сите 13 | | | веќе видена

next