Благодарејќи на конгресменот од Мичиген, Пол Мичел, гласилото на Конгресот на САД, „Конгрешнл рикорд“, ја пренесе репортажата на Би-Би-Си за македонското ...
сите 20 | | | веќе видена

Градоначалникот на Сарај, Блерим Беџети, најави дека ќе се обиде да најде правно решение за трите платформи на Езерото „Матка“ кои се дивоградби, објави Телма. ...
сите 51 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците ја отфли иницијативата поднесена од Тодор Петров за собирање најмалку 150 илјади потписи за ...
сите 13 | | | веќе видена

Американскиот конгресмен Пол Мичел продолжува да зборува за Македонци и за Македонија, избегнувајќи ја додавката „Северна“. „Секогаш е прекрасно да се видат ...
сите 20 | | | веќе видена

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги преку соопштение реагира на вчерашното интервју на телевизијата 1ТВ со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 13 | | | веќе видена

Генералниот секретар за трговија и заштита на потрошувачите на Грција , Димитрис Авлонитис,вели дека се заштитени правата за трговските ознаки за грчките ...
сите 9 | | | веќе видена

Србија во иднина ќе ѝ се обраќа на Македонија со новото име, реши Владата во Белград, давајќи занимливо објаснување за заклучокот врз основа на известувањето ...
сите 4 | | | веќе видена

Двe конгресменки, од Демократската и од Републиканската партија поднесоа предлог-закон за да се истражи колку пари има Владимир Путин. Предлогот е наречен ...
сите 3 | | | веќе видена

next