Американскиот амбасадор во Скопје, Џес Бејли, ја поздрави одлуката на македонското Собрание да ја прифати иницијативата за уставни промени во согласност со ...
сите 101 | | | веќе видена

Бугарскиот претседател Румен Радев ja поздрави политичката храброст, лидерство и државничка одговорност кои водат кон приближување меѓу Бугарија и Македонија. ...
сите 70 | | | веќе видена

,,Мизерија – ми се лоши кога ке помислам што направивте и кого поддржавте. Банда уличари со странски пари ви го испраа мозокот да мислите дека со сила ви го ...
сите 2 | | | веќе видена

Единствениот начин да се спречи ратификацијата на Преспанскиот договор со ФИРОМ е да се одржат избори пред да биде доставена спогодбата во парламентот, изјави ...
сите 62 | | | веќе видена

Откако вчера беше објавен скандалот дека многу медиуми во нашата земја се финансирани од Грција, “Факс њус” ги обезбеди имињата. „Албански слободен печат“, ...
сите 29 | | | веќе видена

Фотографијата е од средба што се случила лани во мај во кабинетот на спикерот на парламентот Талат Џафери. Припадници на вонуставната организација „Република ...
сите 58 | | | веќе видена

Грчкиот премиер гo нарече „историски момент за грчката надворешна политика“ случувањата во Македонија, за време на денешната церемонија на примопредавање во ...
сите 65 | | | веќе видена

next