На прашањето каков е вашиот став за референдумот, 44,7 граѓани одговориле дека се против Договорот со Грција, од кои 22 ќе го бојкотираат референдумот, а 22,7 ...
сите 33 | | | веќе видена

„Му честитам на Косово… со одлуките од последните неколку дена ќе добијат и патници на аеродромот и нови корисници на нивните банкарски услуги“. Ова е една од ...
сите 83 | | | веќе видена

Политичките интереси и голиот популизам да го оставиме сите на старна, изјави денеска Зоран Заев во врска со барањето на бугарскиот претседател Румен Радев ...
сите 68 | | | веќе видена

Георги Марков, бугарски академик и историчар, без да ги одбира или премерува зборовите се надоврза на бурата во Бугарија што ја предизвика македонскиот премиер ...
сите 69 | | | веќе видена

Директорот на Биро за јавна безбедност (БЈБ), Лазо Велковски, ќе остане во Министерство за внатрешни работи и по очекуваната смена од функцијата на утрешната ...
сите 167 | | | веќе видена

Пратеници на срамот, новинари-платеници, кравари се дел од навредите што новиот косовски амбасадор во Македонија, Ѓерѓ Дедај ги упати до оние кои го критикуваа ...
сите 6 | | | веќе видена

next