Српскиот министер за одбрана Александар Вулин порача дека пропагандата за Голема Албанија мора да запре, оценувајќи ја таа идеја како најпоасна на Балканот. ...
сите 23 | | | веќе видена

Најмалку две милијарди луѓе живеат во просек по 3,2 долари дневно, објавено е по повод Светскиот ден на хуманитарната помош. Од нив, сури 753 милиони луѓе ...
сите 7 | | | веќе видена

Пишува Проф. Др. Далибор Јовановски Последните препукувања и извинувања помеѓу Скопје и Софија околу прашањето чие е Илинденското востание, наметнуваат потреба ...
сите 3 | | | веќе видена

Само за еден час и 20 минути, колку што помина во Австрија пред да замине на средба со германската канцеларка Ангела Меркел во Берлин, рускиот претседател ...
сите 19 | | | веќе видена

Бугарскиот историчар Стефан Иванов оценува дека референдумот ќе биде тест за Македонија дали ќе ги победи сенките од минатото и, според него, Бугарија има ...
сите 2 | | | веќе видена

Главниот и одговорен уредник на Слободен печат и на Плус инфо Бранко Геровски се приклучи на кампањата што некои директори на национални телевизии ја водат ...
сите 8 | | | веќе видена

Јавното претпријатие Комунална хигиена преку Агенцијата за привремени вработувања „Мотиви“, ангажира неодреден број лица за вработувања на рок од една година, ...
сите 22 | | | веќе видена

„Гледаме дека преку последната средба на претставници на организацијата Обединета Македонска Дијаспора (ОМД) со претседателот Иванов, конечно организацијата се ...
сите 14 | | | веќе видена

Говорот со кој пред 15 години професорот Димитар Апасиев победи на ораторската вечер “Иво Пухан” на правниот факултет во Скопје Неговиот оригинален говор како ...
сите 4 | | | веќе видена

Кога општински партиски комисии даваат “виза” за директори, конкурсите се формалност. Добредојдовте во минатото @VladaMK кое требаше да го смените. Аирлија, ...
сите 3 | | | веќе видена

next