Професорката Јасна Котеска реагира на пораките испратени од претседателот Пендаровски во говорот одржан по повод Илинден. На забелешката на друг коментатор во ...
сите 23 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Русковска ќе треба да даде одговори и да каже што се случува, зошто е нешто преземено или не е преземено, вели адвокатот Звонко Давидовиќ, ...
сите 571 | | | веќе видена

Марјан Забрчанец и Петрит Сарачини ќе моpaaт на cyд да дoкaжат дали „Инфомакс“ шиpeл „лaжни вести“, со објавување на видео-снимка од Мечкин Камен каде ...
сите 17 | | | веќе видена

По бурните критики во јавноста за компанијага Макпетрол која објави мапа каде се изоставени ознаките Македонски пред Македонска Каменица и Македонски Брод, ...
сите 6 | | | веќе видена

На 20 јули премиерот Зоран Заев се пофали со просечна плата во Македонија од 25.270 денари за мај, повисока „дури“ за 761 денар во однос на истиот месец лани, ...
сите 12 | | | веќе видена

Вицепремиерот за Евроинтеграции Османи кој е политички шеф на македонската преговарачка екипа за ЕУ прави огромна штета на процесот кој што го води, тврдат ...
сите 143 | | | веќе видена

„Ова со насадките 'македонски' пред изворните имиња на Брод и Каменица го зборев одамна. Насадени се за да се разликуваат од другите места у бивша СФРЈ, како ...
сите 9 | | | веќе видена

Новинарот Бранко Героски вчера објави дека постои иницијатива за забрана за слободно пишување колумни но не кажа чија е иницијативата. Денеска активисти на ...
сите 4 | | | веќе видена

Вицепремиерот Бујар Османи во телефонски разговор за ТВ21 изјави дека ја почитува судската одлука, дека не може да го посети притворениот некогашен припадник ...
сите 157 | | | веќе видена

Фестим Лато (43), самопрогласениот „премиер на Чамерија“, кој на 21 јули беше пронајден убиен во канал во Амстердам, имал сопствена војска на неговиот имот во ...
сите 9 | | | веќе видена

Владините советници за медиуми Марјан Забрчанец и Петрит Сарачини кои вчера го обвинија порталот инфомакс.мк дека го монтирал видеото на кое членови на СДСМ ...
сите 20 | | | веќе видена

next