Што се случува во СДСМ е прво логичко прашање кое се поставува по изненадното повлекување на Дамјан Манчевски од политиката?! Поранешниот министер за ...
сите 11 | | | веќе видена

Новинарот Ивор Мицсковски реагира на одлуката на Владата, донесена вчера за приватизација на Македонска пошта . „Не знаеш што е полошо во оваа држава - ...
сите 3 | | | веќе видена

Компанијата Еленица на Трајче Заев братучед на премиерот Зоран Заев на 6ти октомври годинава добила концесија за ископ на глина. Со одлука на Владата на ...
сите 5 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во емисијата „Само интервју“ посочи дека Заев во 2016-тата година има ветено дека се ќе признае, само ...
сите 3 | | | веќе видена

Што се случува во СДСМ е прво логичко прашање кое се поставува по неочекуваното повлекување на Дамјан Манчевски од политиката?!, пишува порталот Нетпрес во ...
сите 10 | | | веќе видена

Утре и задутре во Скопје, ќе се одржи десеттата средба на Мешвитата мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања помеѓу Македонија и Бугарија ...
сите 111 | | | веќе видена

Крајната цел на протестите е што побрзо оваа власт која ја води во амбис државата не нуди ништо, а не може да видиме ниту некоја предвидлива иднина. И во ваква ...
сите 142 | | | веќе видена

Дванаесетмина предложени амбасадори на Македонија денеска пред собраниската комисија за надворешни работи ќе ги претстават платформите на нивното идно работење ...
сите 26 | | | веќе видена

На средбата меѓу министрите за надворeшни работи на Бугарија и Македонија, Екатерина Захариева и Бујар Османи, од бугарската страна било побарано редефинирање ...
сите 523 | | | веќе видена

СДСМ вечерва во паника и страв од Мицкоски, кој им станува опсесија ја згрешија и емисијата, Мицкоски гостуваше со емисијата Само интервју, а не Само вистина, ...
сите 17 | | | веќе видена

Надлежните институции започнале со проверка на случајот за доделување финансиски средства од Европската Унија преку Националната агенција за европски образовни ...
сите 242 | | | веќе видена

На 47 години, во Германија ненадејно почина македонскиот уметник Борис Џепароски, кој го привлече вниманието со своите дела направени со резбање дрво со ...
сите 15 | | | веќе видена

next