Министерот за здравство Венко Филипче вечерва објави дека шестмина од 12 тестирани денеска се позитивни на тестот на коронавирус. Со тоа бројот на регистрирани ...
сите 999 | | | веќе видена

Од утре на полноќ Албанија ќе биде целосно изолирана. Премиерот Еди Рама најави дека копнената граница на Албанија ќе биде отворена само за транспорт на стоки. ...
сите 82 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска ја демантираше веста на државната информативна агенција МИА според која медицинскиот центар кој ги покрива Дебар ...
сите 24 | | | веќе видена

Илјадници француски безбедносни сили излегоа на улиците во Париз во саботата, додека антивладините демонстранти „Жолтите елеци“ ја отфрлија забраната за ...
сите 67 | | | веќе видена

Македонски патници од утрово се заглавени на аеродромот во Малта откако авиокомпанијата Виз Ер, го откажал летот кон Македонија, дознава „Курир“. Тие побарале ...
сите 69 | | | веќе видена

Туристичката агенција Нехар Травел вчера објави демант до медиумите кој објавија дека нивни автобуси биле вратени од граница. Во демантот не се демантира дека ...
сите 21 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин го внесува Бог во Уставот на Руската Федерација. Нацрт-амандманот на Уставот е поднесен, а споменувањето на Бог е без да се ...
сите 30 | | | веќе видена

next