За време на посетата на Словачка македонскиот претседател Стево Пендаровски ги прекршил македонските закони со ставање потпис на придавка која е крајно ...
сите 25 | | | веќе видена

Порталот А1.Он реагира на денешното соопштение на директорката Лидија Димова која тврди дека Националната агенција не финансирала фризерница, туку ...
сите 337 | | | веќе видена

„Визер“ е во процес на суспензија до 50 линии на просторот на земјите од поранешна Југославија, а секој град што го опслужува оваа компанија ќе биде засегнат. ...
сите 17 | | | веќе видена

Денеска на скопските градски гробишта во Бутел е погребана Марина Мициќ основач и сопственик на компанијата Милениум дизајн. Мициќ важи за една од најдобрите ...
сите 3 | | | веќе видена

По прилогот на А1.Он со наслов „Скопска фризерница добила над 270.000 евра европски пари за едукација“, кој предизвика лавини од реакции на социјалните мрежи и ...
сите 352 | | | веќе видена

ЕУ испраќа заштитна медицинска опрема за Македонија и Црна Гора преку "РескЕУ" заедничката медицинска резерва на Унијата создадена да им помогне на земјите кои ...
сите 84 | | | веќе видена

Темата „Македонија“ е завиена со многу романтика и митологија, но крајно време е бугарската страна да стави крај на своите тврдења за македонскиот јазик, вели ...
сите 470 | | | веќе видена

Полицаец е повреден во пукање на загрепскиот плоштад Свети Марко утрово, а напаѓачот подоцна извршил самоубиство, објавија хрватските медиуми, цитирајќи изјава ...
сите 62 | | | веќе видена

Ништо од најавата дека од денес граѓаните на Македонија ќе можат да патуваат во некои соседни земји без ПЦР тест и дека тоа ќе биде направемно по принципот на ...
сите 74 | | | веќе видена

next