Денеска се очекува да продолжи судењето за случајот „Рекет“ во кој се обвинети Бојан Јоивановски и Катица Јанева. Најавено дека на денешното роќиште во ...
сите 436 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на емисијата „Топ Тема“ на Телма телевизија, а во врска со Преспанскиот договор истакна дека не е демократски да ...
сите 120 | | | веќе видена

Директорот на Светската здравствена организација (СЗО) Тедрос Аданом Габриесус (Tedros Adhanom Ghebreyesus) денеска побара 675 милиони американски долари за да ...
сите 316 | | | веќе видена

Романските пратеници денеска ја соборија центристичката малцинска влада на премиерот Лудовиќ Орбан, зголемувајќи ја можноста за предвремени избори во ...
сите 31 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, реагираше на скандалозните информации кои ги објави вчера Град Скопје дека во Дрисла се горел медицински отпад кој не бил соодветно ...
сите 218 | | | веќе видена

„Фирмата „Еко-Клуб" е во сопственост на Сашо Јанакиески, многу близок соработник на Никола Груевски на ВМРО-ДПМНЕ.... Сашо Јанакиевски е почесен конзул за ...
сите 173 | | | веќе видена

Комесарот за проширување на ЕУ, Оливер Вархеји, денеска во Брисел ја претстави ревидираната методологија за пристапните преговори. Смета дека доколку има ...
сите 312 | | | веќе видена

next