Потпретседателот на ВМРО – ДПМНЕ Александар Николовски по седницата на Централниот комитет на партијата изјави дека вечерва опозицијата одржала историска ...
сите 238 | | | веќе видена

Петар Волгин, бугарски продуцент и радиоводител, ги коментира последните случувања во Македонија околу гласањето за предлогот за промени во Уставот, и покрај ...
сите 3 | | | веќе видена

Гоце Егејчето е авторот на твитот на денот, во кој ги споредува гласањето на пратениците за осамостојување на Македонија во 1991 година и тоа од петокот за ...
сите 2 | | | веќе видена

Руското министерство за надворешни работи оценува дека гласањето во парламентот на БЈРМ, што го отвори патот за промена на името на земјата, беше спроведено со ...
сите 89 | | | веќе видена

Метју Палмер, заменик-помошник на државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, за време на денешната посета на Македонија ја нарече историска одлуката на ...
сите 77 | | | веќе видена

Режисерот Александар Русјаков на својот профил на Фејсбук пренесува објава на социјалната мрежа од Добри Божилов од Бугарија и се однесува на случувањата во ...
сите 2 | | | веќе видена

Францускиот конзервативен портал „Булевар Волтер“ се осврнува на неодамнешниот референдум во Македонија, оценувајќи го како добар пример за европската ...
сите 3 | | | веќе видена

Не е време за создавање поделби. Ни треба единство како никогаш до сега, вели екс директорот на УБК и поранешен висок функционер во ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Мијалков ...
сите 320 | | | веќе видена

Крилото на БЕСА со кое предводи Биљал Касами ќе поднесе амандмани за унапредување на правата на Албанците, а во зависност од дебатата за нивните амандмани, ќе ...
сите 86 | | | веќе видена

next