„Оние кои ја заведуваат македонската јавност говорејќи дека можат да обезбедат европска иднина за своите деца без компромисите кои преспанскиот договор ги ...
сите 210 | | | веќе видена

Никос Коѕијас, синоќа се пошегувал на негова сметка во врска со неговата оставка на местото шеф на грчката дипломатија. „Склучивме договор со поранешната ...
сите 236 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Русија во официјално соопштение го осуди „грубото мешање на САД и на ЕУ во внатрешните работи на Македонија“, кое „ги ...
сите 32 | | | веќе видена

Алистер Стјуарт, слободен шкотски новинар во својата статија за Македонија и за Преспански договор објавена во весникот „Скотсмен“ го критикува профаќањето на ...
сите 10 | | | веќе видена

Реагирајќи на најавата од Амбасада на САД во Скопје за доаѓањето на заменикот-помошник државен секретар Метју Палмер, американскиот борец за македонската кауза ...
сите 193 | | | веќе видена

„Не стивнуваат реакциите на полициските службеници по демантот на МВР дека Министерството поделило униформа – каиш. Го прашуваме министерот во име на маалскиот ...
сите 2 | | | веќе видена

Поранешниот македонски министер за надворешни работи Антонио Милошоски на сегашниот шеф на дипломатијата Никола Димитров му порача дека може да си поднесе ...
сите 214 | | | веќе видена

Преку официјалната страница на Фејсбук, премиерот Зоран Заев ги повика пратениците да донесат правилна одлука и да кажат „да“ за можноста која е пред нив. „ ...
сите 58 | | | веќе видена

Дилеми во македонската јавност откако Нова демократија побара од Владата во Атина да ги објави податоците за тајните фондови за кои Каменос тврди дека го ...
сите 188 | | | веќе видена

САД ги поттикнуваат лидерите во македонското Собрание да ги надминат партиските политики и да ја искористат историската можност за подобра иднина на земјата, ...
сите 16 | | | веќе видена

next