Албанските опозициски партии за позитивен чекор го оценуваат вметнувањето на Охридскиот рамковен договор во Прембулата на Уставот, но сепак нагласуваат дека ...
сите 307 | | | веќе видена

Денеска во Солун без предходна конкретна најава со цел да се избегне притисок за членовите се одржал првиот состанок на Заедничкиот интердисциплинарен комитет ...
сите 16 | | | веќе видена

И Полска, најверојатно, ќе се повлече од Договорот за миграција на Обединетите нации, објави полскиот премиер Матеуш Моравиецки. „Многу е веројатно дека повеќе ...
сите 39 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ги претстави 4 амандмани на Уставот подготвени од владата според кои името на државата ќе биде Република Северна Македониј,а ...
сите 286 | | | веќе видена

Демократската фракција на ВМРО-ДПМНЕ зад која стои професорот Јове Кекеновски смета дека целта на сегашните процеси е катастрофален пораз на опозицијата на ...
сите 2 | | | веќе видена

Постапката со референдумот е „правен вампиризам“, истакнува во интервју за ПресингТВ, професоката од Правниот факултет на УКИМ, „Јустинијана Прима“, Гордана ...
сите 11 | | | веќе видена

Екс спикерот на Собранието Трајко Вељановски вели дека премиерот Заев е несериозен кога вели дека може да се смени текстот на промените на уставот. “Деловникот ...
сите 68 | | | веќе видена

Војна е претежок збор. Ниту во физичка ниту пак во теоретска смисла МИА (Македонска информативна агенција) не е во војна со VOA, е реакцијата на Борис Камчев ...
сите 2 | | | веќе видена

next