Претседателот Александар Вучиќ најави дека Србија ќе реагира одлучно, одговорно и решително доколку Косово распише референдум за обединување со Албанија. Тачи ...
сите 65 | | | веќе видена

Во непосредна близина на спорното минаре во Охридската чаршија кое предизвика тензии се врши уништување на стар културно историски објект, објави граѓанското ...
сите 19 | | | веќе видена

По катастрофалното лошо ниво на капитални инвестиции реализирани во првите 4 месеци, поразителни се и бројките за странски директни инвестиции„ оценува лидерот ...
сите 26 | | | веќе видена

Уапсен е капетанот на крузерот „Viking Sigyn“ кој се судри со мал туристички брод на Дунав во кој загинаа најмалку седум јужнокорејски туристи, а дваесетина се ...
сите 150 | | | веќе видена

next