Вчера државната новинска агенција МИА која е под контрола на Владата на Заев објави информација од анонимни извори во Европската Народна Партија дека ВМРО – ...
сите 66 | | | веќе видена

Две лица, македонски државјани, се потешкко повредени во судир на македонски патнички автобус и камион што с случи утринава во Австрија во близина на градот ...
сите 22 | | | веќе видена

Пратеничката и претседателка на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова дека минала низ пекол за кој не знае дали бил спонтана реакција на граѓани или ...
сите 64 | | | веќе видена

По „твитот“ на пратеникот Антонијо Милошоски до Јоханес Хан во кој се жали дека тој лично имал закани доколку гласа за уставните промени, одговарајќи на ...
сите 19 | | | веќе видена

Портпаролот на германската влада, Штефен Зејберт, вчера ја повтори позицијата на Германија дека прашањето на воените репарации за Грција е „правно и политички“ ...
сите 6 | | | веќе видена

Американскиот магазин „Нешнел интерест“ прашува зошто пропаднатиот македонски референдум се третира како успешен, заклучувајќи дека притисокот врз Македонија ...
сите 2 | | | веќе видена

Коинциденција или добро осмислен пропаганден план според кој во периодот во кој сосема извесно е дека ќе се одвива изборна трка, јавноста ќе се занимава со ...
сите 130 | | | веќе видена

Професорот и филозоф Љубомир Цуцуловски на својот профил на „Фејсбук“ го споредува овидот на власта предводена од Заев за промена на Уставот во согласност со ...
сите 7 | | | веќе видена

Премиерот Заев денеска конечно се откажа од ставот дека референдумот бил успешен. Откако во службен весник беше објавена одлуката на ДИК дека плебисцитот е ...
сите 10 | | | веќе видена

next