Нема веќе „брзи кредити“ без физичко присуство на барателот


Добрата вест што ја носат статистичките податоци од Народната банка е дека во првите два месеци од оваа година паѓа просечната каматна стапка на новоодобрените ...
| | веќе видена | слични

Неколку пријави за крадење на лични податоци со цел подигање на брзи кредити се регистрирани оваа година. Иако бројот е намален и според пријавите делува дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 6 минути Добрата вест што ја носат статистичките податоци од Народната банка е дека во првите два месеци од оваа година паѓа просечната ...
| | веќе видена | слични

 Оваа измена во работењето на финансиските друштва доаѓа откако Министерството за финансии го донесе Правилникот за утврдување кредитен ризик, со што се врши ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на словачкиот парламент, Љубош Блага, изјави дека убиецот на премиерот на земјата, Роберт Фицо, 71-годишниот Јурај Цинтула, е проукраински и ги ...
сите 367 | | | веќе видена

Државната комисија за спречува на корупцијата (ДКСК) за МИА потврди дека по сопствена иницијатива отвориле предмет за проверка на податоците за имотна состојба ...
сите 114 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Попладне ќе има изолирана ...
сите 311 | | | веќе видена

„Ќе има сериозни последици за односите со тие земји по нивната одлука“, изјави Јакоб Блитстан, генерален директор на Министерството за надворешни работи, во ...
сите 142 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 163 | | | веќе видена

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА ГО ПОСЕТИ ПАПАТА Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ја предводеше државно-црковната делегација во посета на Рим и Ватикан, по повод ...
сите 111 | | | веќе видена

Повредената жена од сообраќајната несреќа што се случи денеска во 16:00 часот на крстосницата кај Башино Село близу Велес на автопатот Скопје-Гевгелија е ...
сите 237 | | | веќе видена

Висок грчки политички инфлуенсер близок до Владата на Мицотакис за Канал 5 брифира дека доколку првиот чекор не успее – грчката влада размислува за забрана за ...
сите 361 | | | веќе видена

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар. Toj се сомничи за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“. 63-годишниот маж извесно време ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема веќе „брзи кредити“ без физичко присуство на барателот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: