Уште еден голем ден пред нас, Сонцето е во тригон со Уран и дава шанса за ненадеен успех, и денес ќе има многу насмеани лица.Исто така тука е и Сатурн кој ...
сите 60 | | | веќе видена

Британскиот режисер Дени Бојл се откажал од режијата на новиот Џемс Бонд поради „креативни разлики”, изјавил продуцентот на франшизата вредна повеќе милијарди ...
сите 10 | | | веќе видена

Ендру Пиотровски од Илиноис, на 7-годишна возраст, преку црквата во која оделе неговите родители, испратил писмо и подароци за друго дете. “Здраво. Моето име е ...
сите 5 | | | веќе видена

Со посебна церемонија, додека истовремено се одржува Меѓународниот саем на книгата во Пекинг, денес во Пекинг беше основано Здружение на издавачи 16+1, како ...
сите 5 | | | веќе видена

„Ние сме крајно благодарни за успехот на шоуто и нашата цел е да создадеме финална сезона и епизода која ќе и даде креативен крај на ’Биг Бенг теорија’“, стои ...
сите 9 | | | веќе видена

БЕН АФЛЕК по трет пат завршил на одвикнување од алкохолот, откако неговата поранешна сопруга Џенифер Гарнер приредил интервенција, објавија американските ...
сите 27 | | | веќе видена

Моделот и раперот ја озваничиле нивната врска пред половина година со насловната страна на престижниот британски магазин на кој позирале само во долна облека… ...
сите 9 | | | веќе видена

39.годишната австралиска манекенка и 18. години постариот актер во врска се од 2012. година и во медиумите ретко зборуваат за нивниот приватен живот… Ѕвездата ...
сите 11 | | | веќе видена

Јани Бојаџи синоќа сподели многу убава вест: „Драги пријатели и колеги, вечерва во чест на нашиот Владо Јовановски објавуваме дека нашиот филм ’Ругањето на ...
сите 4 | | | веќе видена

Кога загина папата Стефан (15. август), на негово место беше поставен Свети Сикст, кој беше роден како атињанин, најпрво беше философ, а потоа го прими ...
сите 11 | | | веќе видена

Докажаниот сојузник на сите оние што му посветуваат значително внимание на избалансираниот и активен начин на живот ‒ Баланс+, отсега на своите приврзаници им ...
сите 4 | | | веќе видена

next