Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 12 октомври. Денеска е Св. маченици Пров, Тарах и Андроник . Тарах беше родум од Клавдиопол во ...
сите 24 | | | веќе видена

Денешниот четврток е еден убав и мирен ден, небото не предупредува, аспектите мируваат, се е подготвени денешниот ден да го минете во едно хармонично ...
сите 57 | | | веќе видена

Вечерва не очекува полна месечина во знакот Бик, а според зборовите на астрологот Лиза Стардаст, четири хороскопски знаци ќе бидат под нејзино најсилно ...
сите 57 | | | веќе видена

Книгата се бави со сите жени во животот на Доналд Трамп – од неговата баба и мајка па се’ до неговите сопруги и ќерки… Би можело да се каже дека скоро секој ...
сите 12 | | | веќе видена

И’ во новиот филм работите не функционираат во животот на младиот Адонис. Ќе мора да го усклади својот живот помеѓу личните обврски и подготовките за следната ...
сите 2 | | | веќе видена

Денес, во присуство на медиумите, спортските новинари и претставници на Ракометната Федерација на Македонија, во просториите на Бизнис-центарот на Халкбанк, и ...
сите 120 | | | веќе видена

Plogging кој претставува комбинација од џогирање и собирање отпадоци, прв пат се појави во Шведска, а денес е широко распространет во многу земји поради ...
сите 26 | | | веќе видена

Традиционално, како и секоја година тимот на Фабрика Карпош ќе биде дел од Саемот за градежништво кој се одржува од 24 до 28 октомври во спортскиот центар ...
сите 24 | | | веќе видена

Јапонија со години се наоѓа на врвот на скалилото за најдолговечни нации на светот, со просечен животен век до 85. години. Наскоро во тоа ќе ги „прошиша“ една ...
сите 22 | | | веќе видена

Пред 760 години голема ерупција енергија го покренало создавањето на природното ремек делото на езерото Кроули… До „камената шума“ на калифорниското езеро ...
сите 2 | | | веќе видена

Огромната дупка која неодамна се отворила во Кина открила восхитувачки комплекс на пештери. Дупката широка 100. метри а длабока 118., се наоѓа во покраината ...
сите 4 | | | веќе видена

– Трајче Јованоски – мало, ама здраво човече – Чаре наоѓа за жени, за мажи и за деца, дури и за добиток Ако патот низ Прилеп не води кон улица „Крушевска“, на ...
сите 2 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 11 октомври. Православните верници денес го одбележуваат светиот апостол Филип, со потекло од ...
сите 27 | | | веќе видена

Ним во 2019. година им се гарантирани среќа и успех! Хороскопот за 2019. година веќе сугерира дека идната година ќе биде година на големи промени во сите ...
сите 45 | | | веќе видена

next