Секоја недела навечер на ТВ Нова, Хрватска, се емитува шоуто „Супер талент“ а секоја недела носи по некое ново изненадување…Така беше и синоќа… Настапот на 20 ...
сите 4 | | | веќе видена

Документарецот „Со љубов“ (Avec l’amour) на режисерот Илија Цветковски и продуцентот Атанас Георгиев премиерно ќе се емитува онлајн како прв „Филм на неделата“ ...
сите 3 | | | веќе видена

Ивана Богоева, тазе венчаната сопруга на градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев, преку статус на Фејсбук ги нападна мнозинството на граѓани кои не го ...
сите 11 | | | веќе видена

Промоција на книгата „ФИЛМСКИ ГРАД” на Игор Анѓелков промотори: Стефан Сидовски и Оливера Ќорвезироска 8 октомври, 19.30, фоаје на кино „Фросина”, МКЦ „Филмски ...
сите 39 | | | веќе видена

Четиринаесеттата „Coca-Cola Активна зона“ од големиот проект на Пивара Скопје и компанијата „Coca-Cola“ кој се реализира веќе трета година по ред, денеска беше ...
сите 4 | | | веќе видена

Кога пред 20. години доктор Кедев му стави пејсмејкер, отидов на разговор со прашања што понатаму и каква исхрана да применуваме… Болеста дојде преку ноќ, ...
сите 8 | | | веќе видена

Рускиот борач Хабиб Нурмагомедов ја одбрани УФЦ титулата, откако со технички нокаут во четвртата рунда го победи Ирецот Конор Мекгрегор. По завршувањето на ...
сите 100 | | | веќе видена

Под влијание на циклонски систем со центар над Северозападна Европа, во текот на денешниот ден, особено во попладневните часови, претежно во западната половина ...
сите 229 | | | веќе видена

Овен се бори, Бик е заинтересиран за Водолија, Близнаците ништо не стасуваат, Ракот ги менува целите, Лав само работи, Девицата има осцилации, Терезиите ...
сите 62 | | | веќе видена

Македонските креативни сили полека но сигурно се пробиваат и во светски рамки. Стефан Митров е еден од нив… Тој е дел од екипата на Упњорк каде како фриленсери ...
сите 2 | | | веќе видена

Видеото датира од 1997. година кога и’ се случи аферата во Белата куќа,а го објавила претседателската библиотека или архива На снимката која е стара 20 години ...
сите 5 | | | веќе видена

Бракот на Лепа Брена, односно Фахрета Јахиќ и бившиот тенисер Боба Живоиновиќ отсекогаш бил „на тапет“…Од самиот почеток ги следеа разни гласини, а најчесто ...
сите 12 | | | веќе видена

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски Иџе викендов се натпреваруваше во рамките на ТРЦ шампионатот на Италија. „Летачкиот Македонец“ уште на ...
сите 5 | | | веќе видена

Во Кинотека на Македонија, вечерва со почеток во 20 часот ќе биде прикажан дебитантскиот филм на Ингмар Бергман, „Криза”. Ова е дебитантскиот филм на Бергман ...
сите 43 | | | веќе видена

next