Новата сезона донесува многу едноставни, но и ефектни трендови во косата. Повеќето жени на есен решаваат да ја променат косата, и секако дека би било добро да ...
сите 7 | | | веќе видена

Не очекувала дека и’ околу неа, како и околу Кејт Мидлтон, ќе се крене прашина по објавувањето на свршувчката со принцот Хари и нивната раскошна венчавка во ...
сите 19 | | | веќе видена

Чуда На празникот на светите седуммина младенци во Ефес и светиот маченик Козма Рамноапостолен, во текот на Божествената Литургија ја забележавме оваа чудесна ...
сите 11 | | | веќе видена

Овој петак продолжите во ист ритам како и вчера, немојте претерано да се истакнувате, реагирате, туку гледајте да се повлечете додека бурата не мине.Многу ...
сите 50 | | | веќе видена

После пет месеци, вокалистот на „Парни ваљак“, Аки Рахимовски (63) им се враќа на настапите. Нивниот концерт во Шкофејолошки град во Словенија е закажан на 12. ...
сите 3 | | | веќе видена

Бугарскиот тенисер Григор Димитров е свесен дека се соочува со тешка работа на натпреварот со Новак Ѓоковиќ во третиот круг од турнирот во Мастерс серијата во ...
сите 135 | | | веќе видена

Секој си го брани своето…Така и охриѓани од една веб страна и „се нафрлија“ на пејачката бидејќи за 10. години минати во Охрид не се вклопила а нејзиниот ...
сите 33 | | | веќе видена

Како и секоја позната личност така и Елена Велевска постојано ја разведуваа, па на пример во 2015. година мораше да ги негира тие гласини, но се чини оваа ...
сите 35 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 3 август. Денеска е Преподобни Исакиј, Далмат и Фауст Исакиј се празнува уште еднаш посебно (12. ...
сите 9 | | | веќе видена

Денешниот ден е тежок и сам по себе непријатен а колку ќе успее да ве поремети зависи од вас и од вашиот внатрешен мир и стабилност да се спротивставите на ...
сите 53 | | | веќе видена

Новата книга на поранешната вработена во Белата куќа открила дека Меланија со нејзиниот моден стил го казнува својот сопруг и испраќа пораки до него… Првата ...
сите 88 | | | веќе видена

next