Руска гиманастичарка која настапувала на познатиот циркуски фестивал не успеала до крај да ја изведе својата точка… Во рускиот град Новокузњецки се одржувал ...
сите 3 | | | веќе видена

Српските медиуми пишуваат дека фолк пејачот Дарко Лазиќ, кој поради брзо бозење доживеа тешка сообвраќајна несреќа и во болница во Белград се борат за неговиот ...
сите 140 | | | веќе видена

Македонија повторно дочека топол бран па последниот викенд од октомври ќе ни донесе високи и пријатни температури за овој период од годината. Од денес под ...
сите 198 | | | веќе видена

Во Крушевица за потребите на снимањето изградени се два филмски сета, со автентични сценографски решенија во духот на времето, кое режисерот сака да го долови ...
сите 8 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 13 октомври. Именден празнуваат: Злата, Златка, Златица, Злате… Денеска е Св. новомаченица Злата ...
сите 32 | | | веќе видена

Денес Сонцето влегува во точната врска со Венера, има и неколку нови моменти во финансии,а и на љубовниот план, тие почнуваат да се појавуваат сонливи глави. ...
сите 66 | | | веќе видена

Состојки: Кора 1 и 2: 6 белки 6 лажици шеќер 50 г чоколадо за готвење 50 г пржени мелени лешници 2 лажици остро брашно Кора 3: 6 белки 5 лажици шеќер 100 г ...
сите 132 | | | веќе видена

Состојки: Кора 10 белки 10 лажици шеќер 200 г ореви 200 г суви смокви 200 г суво грозје 4 лажици брашно Крем: 10 жолчки 10 лажици шеќер 180 г путер 50 г ...
сите 82 | | | веќе видена

Во љубовта нема правила и тоа сите го знаеме. Некогаш на прв поглед изгледаат неспоиви комбинации но наоѓаат свој пат до среќата и траат цел живот, додека ...
сите 40 | | | веќе видена

Истражувањето кое научниците од Универзитетот во Индијана го спровеле на примерок од повеќе од 2.000 мажи и жени донело изненадувачки резултати кога станува ...
сите 17 | | | веќе видена

На интернет се прошири видеото кое донесува песна на грчките војници… Тие пеат чија крв ќе пролеваат а се слуша – турска, албанска, скопска… Секако, видеото ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Младинскиот културен центар синоќа во присуство на голем број посетители меѓу кои и претседателот на Владата Зоран Заев и министерот за култура Асаф Адеми, ...
| | веќе видена

Синоќа во Даут-пашиниот амам, пред многубројните љубители на уметноста, беше отворена ретроспективно-монографската изложба на Драган Попоски-Дада, доајен на ...
сите 32 | | | веќе видена

12. годишниот Кеит Буркет од гратчето Стоу во американската сојузна држава Охајо е болен од редок облик на рак поради што лекарите се плашат дека нема да го ...
сите 7 | | | веќе видена

next