Во Македонија се верува дека Богородица е заштитничката на сите живи суштества, но посебно на родилките и мајките… Утре, во православните цркви се одбележува ...
сите 28 | | | веќе видена

Парите им се судени! Погледнете дали е тука и вашиот знак… Без разлика дали тоа е ненадејно наследство или способност да се препознае профитабилен проект,овие ...
сите 47 | | | веќе видена

Еве како да го забрзате метаболизмот, стабилизирате шеќерот во крвта и да ослабнете во исто време… Губењето на килограми е процес во кој треба да се посвети ...
сите 10 | | | веќе видена

Од 3 до 9 септември, Камерниот оркестар на Македонската филхармонија ќе гостува во Казахстан, каде што ќе одржи два концерти во Алмати (5 септември) иАстана (7 ...
сите 22 | | | веќе видена

На комеморацијата во Драмски со солзи и шок колегите глумци се простија од својот колега, пријател, другар…Ванчо Петрушевски… „Твоето ненадејно заминување од ...
сите 47 | | | веќе видена

Пред одењето на вечера Трампови посетиле детска болница. Американската прва дама Меланија Трамп и нејзиниот сопруг Доналд Трамп допатувалево Охајо да ...
сите 25 | | | веќе видена

Еден од најпознатите кондициони тренери, Џовани Маури, ја открил тајната на совршената Физичката кондиција на Кристиано Роналдо. Маури е долгогодишен ...
сите 2 | | | веќе видена

Од изведувачката екипа, главниот збор го водеше Ванчо Петрушевски. Го разви својот богат „сценски темперамент“ во повеќето различни улоги што ги креираше, ...
сите 75 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ денеска е 27. август, ден посветен на Светиот пророк Михеј II. Од племето Јудино, а од селото Мориси, заради што го нарекуваа ...
сите 10 | | | веќе видена

Доајенот на Драмски театар и актер почина од струен удар во скопското село Орешани Еден од најпознатите македонски актери, Ванчо Петрушевски, почина на ...
сите 76 | | | веќе видена

Ванчо Петрушевски починал од струен удар додека поправал електрична инсталација за светилки во својата викендица во скопско Орешани. Според неофицијалните ...
сите 77 | | | веќе видена

Во вторник, 28. август, е големиот верски празник, Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица, а воедно овој ден е прогласен за неработен. Од ...
сите 31 | | | веќе видена

Васил Атанасов на својот профил на Фејсбук од непрежалениот глумец се прости со сеќавање… „Додека работев во Велјуса, како наставник по музика, едно сабајле ...
сите 78 | | | веќе видена

Мистериозен, понекогаш мрачен, но неодолив и сензуален… Скорпиите се сметаат за најсекси и најубави знаци на Хороскоп. Темно, сензуални, а понекогаш и доста ...
сите 32 | | | веќе видена

next