Извор близок до парот за португалските медиуми потврдил дека познатиот фудбалер се свршил со својата девојка Георгина и открил дека идната невеста веќе тргнала ...
сите 17 | | | веќе видена

Британскиот глумец Хју Грант снима нов филм, а на недамнешната промоција спомнал и детали од семејниот живот, кој ретко го експонира. Вечниот шармер, Хју, ...
сите 9 | | | веќе видена

Албумите на Џенифер Лопез се продаваат во платинести тиражи, а концерти одржува ширум светот, но веројатно никогаш, полесно, не заработила 3. милиони долари, ...
сите 31 | | | веќе видена

Вокалните способности на нашата Марија Спасовска се добро познати како на нашата публика, така и на интернационално ниво, а доказ за тоа се многубројните ...
сите 12 | | | веќе видена

Насилството меѓу врсниците е се’ поголем проблем,а трагичната приказна и се случила на петчлено семејство од Вочестер во Англија. Десетгодишното девојче Лили ...
сите 7 | | | веќе видена

Денес е четврток и денеска има доста тешка енергија во воздухот која потекнува од тоа што Марс од денес е во знакот на Риба, па чувството на безволност, ...
сите 53 | | | веќе видена

Од градот Кир во Сирија. Се одликуваше со благородно потекло и со вонредна телесна убавина. Сè остави заради Христа и се повлече во пустината Халкидска заради ...
сите 10 | | | веќе видена

„Тоа не е нешто што не’ одредува, но оваа песна ја напишав за себе во моменти на тага и болка, сакав да си пружам радост така што другите луѓе ќе можат да ја ...
сите 7 | | | веќе видена

Министерството за култура денеска во печатените медиуми и на веб-страницата www.kultura.gov.mk го објави Конкурсот за доделување месечни надоместоци на ...
сите 8 | | | веќе видена

Моника Левински „се отворила“ и одлучила јавно да ги раскаже пикантериите кои со години ја скокоткале јавноста – од тоа како тогашниот претседател на САД, Бил ...
сите 15 | | | веќе видена

Германската канцеларка се нашла во интересна ситуација… Германската канцеларка Ангела Меркел била во една интересна ситуација за време на церемонијата по повод ...
сите 56 | | | веќе видена

Додека многу стогодишници тврдат дека исхраната, вежбањето и здравиот стил на живот придонеле на нивната долговечност, други луѓе потполно ги разбиваат тие ...
сите 5 | | | веќе видена

next