Ден за враќање на мирот, нема небески новости, се што тргнало, тргнало, а најсвежо е влијанието на Меркур кој се движи ретроградно и и’ понатаму со себе остава ...
сите 51 | | | веќе видена

Православната црква денеска го одбележува споменот на Преподобните маченици Галактион и Епистима… Родени се во финикискиот град Едеса, обајцата од родители ...
сите 18 | | | веќе видена

Нема домаќинка која не сака да подготви нешто месено набрзина. Овој рецепт е токму за таквите намени! Состојки: 500 мл млеко 5 чаши брашно 1/2 лажичка сол 2 ...
сите 60 | | | веќе видена

Не постои ништо како врската помеѓу родителот и неговото дете. И кога станува збор за татко и неговиот син, тоа е дополнителна специјална врска. Дефинитивно е ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонски краток филм „Воени кучиња“, на режисерите Пеце Здравковски и Бојан Соклевски, повторно е дел од интернационален натпревар за краткометражни филмови, ...
сите 2 | | | веќе видена

Овој сируп ќе ви помогне во отстранување на мрсните наслаги и вода во вашето тело, а ако го комбинирате со некој кардио тренинг, е навистина ефикасно… Со помош ...
сите 11 | | | веќе видена

Кејт Меклур останала без гориво таа вечер и не знаела што да прави и каде да се јави. Бездомникот Џони и купил кантичка со бензин и се погрижил безбедно да ...
сите 10 | | | веќе видена

Жените ширум светот ќе му бидат благодарни на изумот кое ова момче го открило! Ученик во средно училиште во Мексико дизајнирал брусхалтер кој помогнува во ...
сите 21 | | | веќе видена

Урмите се екстра извор на магнезиум кои имаат против воспалителни својства и можат да олеснат отоци. Понатаму, магнезиумот кој се наоѓа во урмите исто така ...
сите 9 | | | веќе видена

За потегот на еден бизнисмен се зборува и ден денес, а верувале или не, кој и да го спомне има само зборови на пофалби. Овој богаташ својата ќерка ја омажил ...
сите 7 | | | веќе видена

Неделата на конфузија продолжува со својот поход и во текот на овој ден прави нова конфузија со Меркур кој се движи ретроградно, како да немаше доволно ...
сите 53 | | | веќе видена

Православната црква денеска го одбележува споменот на Преподобен Јоаникиј Велики Црквата ретко дава некому назив Велик. А кога свеста на соборната личност, ...
сите 16 | | | веќе видена

next