Љубителите на спортот не можат да се помират со фактот дека МТВ нема да врши преноси од Лига на шампиони во фудбал и ракомет. И’, додека во ЛШ на фудбал немаме ...
сите 90 | | | веќе видена

Меркур е во тригон со Плутон, оваа недела ја одбележува една силна енергија која ќе ве придружува во текот на денот и позитивно ќе исцрпува, а вие вечерта ќе ...
сите 66 | | | веќе видена

Православните христијани денеска го слават Светиот свештеномаченик Антим. Старецот од Никомидија кој ги покрасти војниците кои дошле да го изнесат пред ...
сите 14 | | | веќе видена

Македонската триатлон федерација со одлична организација на ЕТУ Балканското првенство во Охрид Македонската триатлон федерација заедно со Спорт за сите – Сите ...
сите 29 | | | веќе видена

Кученце си стои на пешачки, а жена покрај него упорно чека да се намалат автомобилите за да некако ја премине улицата. Во еден момент нема повеќе автомобили но ...
сите 2 | | | веќе видена

На прв поглед споменик како споменик… Но, збунува тоа што има едно име а многу слики… И’, кога повнимателно ќе го разгледате споменикот и тоа што го пишува ќе ...
сите 4 | | | веќе видена

По долгата пауза од музичката сцена Слаткар се враќа со песната „Отворено писмо“. Слаткар ги третира актуелните социоекономски теми, семејените кавги поради ...
сите 19 | | | веќе видена

Акција на Групиер за продажба на делата на Искра Донева за помош за нејзината терапија! Книга по избор: Скакулче игра плочка, Татко или Лазарополски хаикуа по ...
сите 2 | | | веќе видена

Како што најавивме на 14. и 15. септември во Скопје, на улица „Македонија“ ќе се одржи „Статуафест – Другото Лице На Улицата“, меѓународен фестивал на уличните ...
сите 7 | | | веќе видена

На 13 и 14 септември во Пловдив, Р. Бугарија во рамки на фестивалот „Опера опен“ беше изведена балетската класика на П. И. Чајковски „Лебедово езеро“ со гости ...
сите 9 | | | веќе видена

Во текот на 42 дека клетките на рак гладуваат и умираат, додека здравјето на комплетниот организам се подобрува, тврдел Рудолф Бројс кој излекувал повеќе од ...
сите 23 | | | веќе видена

Беше една од најпопуларните тв серии во деведесеттите. „Тропска горештина“ ги одбележа кариерите на Роб Стјуарт, Керолин Дан и Иан Трејси, а се емитуваше од ...
сите 7 | | | веќе видена

Родум од Пафлагонија, од Теодот и Руфина, прочуени христијани. Неговите родители беа фрлени во затвор заради Христовото име. Во затворот прво умре татко му, а ...
сите 14 | | | веќе видена

Ден создаден за забавување и акција и со дополнителниот адреналин кој ни го испраќаат планетите! Голем дел од секојдневниот разговор денес ќе се претвори во ...
сите 66 | | | веќе видена

next