Кристина Тасева и Тео Китановски, двајца млади и успешни информатичари се стремат кон успехот освојувајќи медали на натпревари. Изминатиов период се одржаа ...
сите 13 | | | веќе видена

Кавадарци ја доби својата „Coca-Cola Активна зона“, а кавадарчани им се придружија на илјадниците граѓани што веќе уживаат во единаесетте атрактивни ...
сите 17 | | | веќе видена

Синоќа во Њујорк се одржа доделувањето на наградите “MTV VMA”. Очекувано, црвениот тепих го преплавија бројни познати ликови од светот на шоу бизнисот, кои за ...
сите 15 | | | веќе видена

Пред 14. години, експлицитното видео на Северина Којиќ, кое го снимаше со својот партнер Милан Лучиќ, ја шокираше јавноста, а вчера се појавија фотографии каде ...
сите 16 | | | веќе видена

На само еден месец до почетокот на 39. издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“, кое ќе се одржи од 22 до 29 септември во Битола, ...
сите 32 | | | веќе видена

Влијанието на циклонот ГЛОРИЈА сеуште е присутно па токму поради тоа во попладневните часови ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен ...
сите 306 | | | веќе видена

Ќе дочекаме ли ден да се гордееме со нашите забавувачи, а не да ги понижуваме и восхитуваме на сметка на странци кои не им се ниту до колена… Секое лето по ...
| | веќе видена

Би рекле роденден како роденден, но кога на едно место ќе се најдат многумина од „нај ин“ лицата од Македонија тогаш е нешто посебно. За таква пак посебна ...
сите 14 | | | веќе видена

Неколку дена цела Македонија ги бараше сопствениците на изгубената бурма која случајно беше пронајдена на плажата „Акапулко“ во Охрид… „На плажата Акапулко, ...
сите 11 | | | веќе видена

Месечината е млада, а ноќта е жешка … со оваа песна, најдобро може да го опишеме овој ден. Младиот месец е тука, одлично време за некои нови почетоци, а ...
сите 51 | | | веќе видена

Фантазијата е моќна сексуална алатка која предизвикува голема возбуда и страст. Многу почесто слушаме за машките фантазии и за тоа што мажите посакуваат во ...
сите 17 | | | веќе видена

Џејсон Стетам е актер чии филмови прават гужви на кино благајните но овој пат овој уметник се надминал себе. Неговиот нов филм и пред дистрибуцијата станал ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Дубровник пристигнала една од најпопуларните телевизиски водителики, Опра Винфри. Опра со најдобрата пријателка, новинарката Гејл Кинг, модниот дизајнер ...
сите 11 | | | веќе видена

Некако е природно постарите генерации со носталгија да се потсетуваат на некои минати, стари времиња, но кога такво нешто ќе видите и прочитате од млад човек, ...
| | веќе видена

Марија Спасовска повторно го освои интернационалното жири на Интернационалниот фестивал „Тра-ла-ла“ кој се одржа во Охрид и Битола од 14.08.2018 до 18.08.2018 ...
сите 15 | | | веќе видена

На плажата „Акапулко“ во Охрид, во езерото е најдена бурма на која во внатрешноста е изгравирано Моник + Дејан 28.07.1998 – објави на својот профил на Фејсбук ...
сите 11 | | | веќе видена

next