Балетскиот спектакл „Клеопатра“ грандиозна постановка, разнобојно дело што во многу аспекти ги надминува рамките на класичниот балет, кој има одличен прием кај ...
сите 18 | | | веќе видена

Оризовите галети се идеална лесна и брза ужина, која не се расипува и има малку калории. Не содржат масти, туку хранливи материи кои даваат чувство на ситост. ...
сите 15 | | | веќе видена

Омилената ќерка, Иванка Трамп, како и синот Доналд Јр., на својот татко, американскиот претседател јавно му дале подршка во текот на последните избори за ...
сите 2 | | | веќе видена

„Да имав пари или да бев славна како Дарко Лазиќ можеби лекарите повеќе ќе трчаа, свикуваа конзилиуми и донесуваа стручњаци за моето дете и можеби таа денес би ...
сите 46 | | | веќе видена

Коста Ивановски на неговиот профил на фЕЈСБУК сподели низа видеа и фотографии од „силувањето“ на Шар планина. Неговото објавување ви го донесуваме во целост: ...
сите 5 | | | веќе видена

Овенот патува, Бикот е мрзлив, Ракот не и верува на Водолија, но е близок со Близнаците, Лавот е снаодлив, Девицата зборува само за љубов, Терезијата планира, ...
сите 58 | | | веќе видена

Од градот Егеј во Киликија. Од родителите ја наследија вистинската вера, но и големо материјално богатство. Ревнувајќи за верата со голема љубов, своето ...
сите 31 | | | веќе видена

Иако има само три години принцезата Шарлот денес е еден од најпопуларните членови на британското кралско семејство. Неодоливата Шарлот со се’ што работи ја ...
сите 2 | | | веќе видена

Над 1.700 луѓе излегоа со своите велосипеди во склоп на караванот Скопје на точак. Истиот е под покровителство на Град Скопје и е организиран од страна на ...
сите 33 | | | веќе видена

Во велелепната населба, покрај дипломатите живее и најголемата балканска ѕвезда Здравко Чолиќ. Во мирниот дел на Кошутњак Чола го свиткал своето гнездо со ...
сите 9 | | | веќе видена

Да помогнеме на нашата сограѓанка и нејзиното семејство за нејзиното лекување во Русија…. Потребни се средства за второ одење на лекување на Валентина Наунова ...
сите 7 | | | веќе видена

Ако чувствувате дека животот ви е успорен, ако се чувствувате болно и уморно од истите работи, 11. ноември сигурно ќе ви донесе здив на свеж воздух… 11. ...
сите 3 | | | веќе видена

Жирито останало без здив Фантастичната, трета, вечер по ред од емисијата „Пинк ѕвездички – олстарс“ со темата мјузикл ја затворила Антониа Гиговска со песната ...
сите 7 | | | веќе видена

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон ја освои пол-позицијата пред денешната трка за ГН на Бразил, која е претпоследна во оваа сезона во Формула 1 шампионатот. ...
сите 27 | | | веќе видена

Родена во Рим од благородни родители, а остана сираче кога имаше три години. Како сираче, ја одгледаа во еден женски манастир во близина на Рим, каде што ...
сите 9 | | | веќе видена

next