Се надеваме дека поминавте пријатен викенд, дека сте се наполниле позитивна енергија и сега имате гориво за да ве води во наредниот период. Како што вчера ...
сите 51 | | | веќе видена

Документарниот филм „Со љубов“ на Илија Цветковски е победник во натпреварувачката селекција на Европскиот документарен филм, во рамки на 24. Меѓународен ...
сите 8 | | | веќе видена

Пред неколку дена (29.08) францускиот претседател, Емануел Макрон бил во официјална посета на Данска, во Копенхаген. Данскиот премиер, Ларс Локе Расмусен,пак ...
сите 33 | | | веќе видена

Ако, случајно, во недела, тргнете во прошетка по главниот град, внимавајте каде одите… Немојте ниту случајно по „споредните улички“ бидејќи можете да „налетате ...
| | веќе видена

Швајцарецот Роџер Федерер убедливо го порази Ник Киргиос (6:4, 6:1, 7:5) во третото коло на УС Опен. Натпреварот пак го одбележа спектакуларниот поен на ...
сите 4 | | | веќе видена

Девојката на Кристиано Роналдо, Георгина Родригез, блеснала на филмскиот фестивал во Венеција, каде што, на црвениот тепих, се појавила како вистинска ...
сите 24 | | | веќе видена

Апел за помош на семејството Атанасови, трагедијата која се случи ги остави без покрив над главата. Да бидеме хумани да донираме на овие луѓе им е потребно ...
сите 6 | | | веќе видена

Магистерот по музичка уметност, Мартин Вучиќ, кој во моментов е перкусионист во Македонската филхармонија, ќе биде новиот директор на националниот Ансамбл за ...
сите 25 | | | веќе видена

Помина нешто повеќе од еден месец од смртта на познатиот хрватски пејач, композитор и аранжер, Оливер Драгојевиќ. Вчера тој повторно е споменуван во медиумите, ...
сите 5 | | | веќе видена

Во ликовната галерија на ЦК„Марко Цепенков“ синоќа беше отворена изложба на колажи од прилепскиот уметник Александар Џинго. Изложбата предизвика голем интерес ...
сите 12 | | | веќе видена

Добро познатата ѕвезда од Црна Гора, Пурашевиќ,повторно предизвика инцидент среде емисија на Телевизија Пинк. Имено овој пејач стана познат по неговата нумера ...
сите 2 | | | веќе видена

Петнаесетти и последен од Судиите на Израилот. Живееше илјада и сто години пред Христа. Роден е во племето Левиево, од родителите Елкан и Ана, во местото Рамат ...
сите 13 | | | веќе видена

Неделата е пред нас, ден што би било пожелно да се користи за одмор,медитација, во релаксирачка атмосфера, хранејќи го вашето тело и ум со добра ...
сите 50 | | | веќе видена

Во понеделник, трети сетпември од 20.00 часот во ликовниот салон на ЦК„Марко Цепенков“ прилепскиот млад надежен тален Арсениј Ангелески ќе одржи солистички ...
| | веќе видена

Девојката која се сончала на плажата во Панталејмонас (позната како македонска камп колонија) во Грција, прдизвикл големо внимание, но не поради изгледот туку ...
сите 3 | | | веќе видена

next