Мажот ме остави затоа што после сообраќајна несреќа останав инвалид и во количка. Јас сум среќна што останав жива, бидејќи животот е непроценливо богатство на ...
| | веќе видена

Во народното верување свети Илија се смета за клучар кој го отклучува или заклучува небото и го пушта или запира дождот, бидејќи се верува дека тој повела со ...
сите 22 | | | веќе видена

Ви посакуваме добар и мирен ден. Ни пристигна среда од која малку се плашиме, уште еден сериозен аспект е пред нас – квадратот на Марс и Уран, аспект кој би ...
сите 66 | | | веќе видена

Сакате блескав тен без брчки? Тоа е сонот на секоја жена, и еве како тоа и’ да го постигнете на сосема природен начин. Пробајте го црниот мелем. Која е ...
сите 19 | | | веќе видена

ЛеБрон Џејмс е моментално веројатно најдобриот и најпопуларниот кошаркар во светот. Неговата кариера трае 15. години, и во тој период тој отсекогаш бил познат ...
сите 57 | | | веќе видена

Џорџ Клуни после несреќата со мотор конечно се опоравил… Откако се опоравувал по тешка несреќа што ја доживеал пред три недели додека возел мотоцикл на ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателот на ФИА, Жан Тод, признава дека се чувствува почестен што тој има право редовно да го посетува Михаел Шумахер, а на јавноста само и открил дека ...
сите 12 | | | веќе видена

Со приватен авион во Торино пристигнало семејството на фудбалската ѕвезда Кристиано Роналдо. Освен свршеничката Георгина Родригез, дадилката и обезбедувњето, ...
сите 98 | | | веќе видена

Овој млад брачен пар го прославува роденденот на нивната малечка ќеркичка. На фотографијта гледаме среќен млад пар и тоа од три раси – белец, црнкиња и ...
сите 4 | | | веќе видена

Откако во црквата Св. Фране била служена миса за починатата музичка легенда, ковчегот со неговото тело, преку Сплитска Рива,беше пренесен до катамаранот, со ...
сите 46 | | | веќе видена

Сплиќани вчера величествено го испратија Оливер Драгојевиќ на последната пловидба. Откако во црквата Св. Фране била служена миса за починатата музичка легенда, ...
сите 47 | | | веќе видена

Света Макрина беше сестра на двајца познати и славни светители Василиј Велики и Григориј Ниски. Во својата младост таа беше свршена со некое момче што умре ...
сите 6 | | | веќе видена

Денес е среда и Марс полека се приближуваат до точниот квадрат со Уран,на повидок е катаклизма! Овој аспект е тест и за најотпорните на куршуми, така да ...
сите 70 | | | веќе видена

Мирка го запознала Роџер Федерер на Олимписките игри во Сиднеј во 2000-та година. Многу брзо после тоа почнале да се забавуваат, но долго ја криела големата ...
сите 24 | | | веќе видена

Во народното верување свети Илија се смета за клучар кој го отклучува или заклучува небото и го пушта или запира дождот, бидејќи се верува дека тој повела со ...
сите 24 | | | веќе видена

Кога кралицата Елизабета ќе заврши со јадење, сите на масата престануваат да јадат. Кога е време за спиење, доколку спијат во иста куќа, никој не смее да со ...
сите 63 | | | веќе видена

Македонска Филхармонија, под диригентската палка на Џијан Емин и американскиот диџеј Хуан Аткинс, ќе го направат најдоброто музичко искуство со единствен и ...
сите 30 | | | веќе видена

next