Фестивалот на дебитантски филм „Киненова” во рамки на програмата „Балканската филмска уметност како европско културно наследство го прикажа филмот „Устав на ...
сите 18 | | | веќе видена

Миленикот на жените, Здравко Чолиќ, повторно успеал со својот глас да ја воодушеви публиката… Тој неодамна го издаде новиот спот „Ničeg nije bilo između nas”, ...
сите 11 | | | веќе видена

Песната „Ničeg nije bilo između nas”, која ја освои публиката во регионот е петта нумера од новиот албум на Здравко Чолиќ која фобила и филмска илустрација. ...
сите 12 | | | веќе видена

Роден е во Коринт од родителите Јован и Евдокија. Татко му беше презвитер, а месниот епископ Петар му беше роднина. Во раната младост, епископот го постави за ...
сите 19 | | | веќе видена

Конечно дошол ден кога работите полека се стишуваат. Енергијата полека паѓа, мудроста ги надвладејува избрзаните постапки, се’ полека го добива саканиот облик. ...
сите 58 | | | веќе видена

На 88. годишна возраст денеска во Скопје почина доајенот на македонското спортско новинарство Бранко Давидовски. Меѓу спортски работници Давидовски беше познат ...
сите 11 | | | веќе видена

Крис Хемсворт за магазинот Esquire вели дека славата го променила. Холивуд е, како што наведува, опасна работа со која треба да се однесувате многу внимателно ...
сите 2 | | | веќе видена

Статистиките велат дека едно од две деца е сексуално злоставувано, а повеќето никогаш не пријавуваат. Во 52% од случаите жртвите се момчиња. Педофилка од ...
сите 6 | | | веќе видена

Островот Мајорка во четврток го погодија страшни поплави, кои придонесоа за големи штети на островот. За само неколкку часови наврнале големи количества дожд ...
| | веќе видена

Тамара секогаш умеела да ги изненади своите фанбови па тоа и успеа и овојпат… Македонската пејачка Тамара Тодевска го очекува своето второ дете, за кое заедно ...
сите 7 | | | веќе видена

Се посочува дека Роналдо останува зад неговата позиција дека она што се случило во Лас Вегас во 2009. година е резултат на заеднички договор… Американката ...
сите 40 | | | веќе видена

Мајорка во четврток го погодија страшни поплави, кои придонесоа за големи штети на островот. Шпанскиот тенисер Рафаел Надал веднаш се јави за помош и отиде да ...
сите 25 | | | веќе видена

Меѓународното жири на чело со турскиот маестро Зеки Демиркубуз, заедно со Росица Валканова и Лазар Секуловски одлучија трите награди на фестивалот „Киненова“ ...
сите 19 | | | веќе видена

Македонската независна издавачка етикета post global recordings учествува на првото Биенале на западен Балкан кое ќе се случи во Јанина на 11 октомври 2018, ...
сите 32 | | | веќе видена

Eucerin® – експертот во медицинската нега за кожата, ја пушти во продажба последната иновација во своето портфолио – Eucerin®Hyaluron-Filler Ноќен пилинг и ...
сите 8 | | | веќе видена

Ниту овој четврток не донесува подобра ситуација на многу полиња кои се на удар последните денови. Најдобро би било да не излегувате од дома, бидејќи ...
сите 55 | | | веќе видена

next