Светата православна црква денеска ги одбележува празниците посветени на Светиот пророк Јоил, Светиот маченик Уар и Преподобен Проход Пчињски. Преподобен Прохор ...
сите 20 | | | веќе видена

Македонска Каменица станува дел од големиот проект на компанијата Coca-Cola и Пивара Скопје т.н „Coca-Cola Активни зони“, каде вчера беше поставена 15-тата, ...
сите 5 | | | веќе видена

Жените се малку поотворени и тие умеат да го испитаат телото на својот партнер, поради желбата најдобро да го задоволат… Мажите се често во дилема бидејќи не ...
сите 22 | | | веќе видена

Часовниците се поместија за еден час наназад, а многу луѓе ќе патуваат од работа до дома во темница. И покрај тоа што има помал патен сообраќај во текот на ...
сите 5 | | | веќе видена

Ози Озборн морал да ја прекине својата американска турнеја бидејќи добил инфекција која можела да заврши фатално. Во еден момент Ози забележал дека палецот ...
сите 9 | | | веќе видена

Битолска Млекара како пример за добар деловен партнер Во организација на Здружението за едукација на земјоделци „Зелена берза” од Битолa, вчера се одржа ...
| | веќе видена

Принцезата Ајуко не е единствената која поради љубов се откажала од наследството. Секоја од тие принцези добила „отпремнина“ за почеток на нов живот. На Ајуко ...
сите 7 | | | веќе видена

Луис Хамилтон се обидел да се скрие под капата, но безуспешно. Фотографиите ги пренел Daily Mail, а Анстасија, во деколтирана маичка, не ја тргнувала ...
сите 18 | | | веќе видена

Организаторите на концертот, Фондацијата „Тоше Проески“, велат дека со овој концерт продолжува хуманата мисија на Тоше. Средствата се наменети за Домот без ...
сите 68 | | | веќе видена

Овен Со оглед на тоа дека во последно време сте биле многу вредни тоа би можело убаво да се одрази на финансиите. Поради тоа слободно можете да се маскирате во ...
сите 86 | | | веќе видена

Денес е празник посветен на Светиот апостол и евангелист Лука Лекар и зограф, автор на првите рачно изработени икони Како добар живописец светиот апостол и ...
сите 31 | | | веќе видена

Сопственик на школска кафетерија (кантина) од основно училиште во Кингстон во Вирџинија се труди да ги менува животните навики на учениците и тоа на многу ...
| | веќе видена

next