Ако сакате вашето дете да не биде болно, ако сакате тоа брзо и лесно да се адапатира на животните услови и околности кои бргу се менуваат, тогаш читајте, ...
сите 7 | | | веќе видена

Македонската поп пејачка, Калиопи Букле, објави нова песна со наслов „Пресуда“. Автор на песната е долгогодишниот соработник, и бивш сопруг на Калиопи, Ромео ...
сите 2 | | | веќе видена

Осамна еден пријатен и ведар ден, а за тоа е заслужно Сонцето кое денес прави тригон со Нептун, обоено со чувство на семоќ, изострена интуиција понекаде ...
сите 49 | | | веќе видена

Православната црква денеска го одбележува споменот на Светиот маченик Арета Овој Свет маченик пострада за Христовата вера со уште над четири илјади христијани, ...
сите 15 | | | веќе видена

„Напиј се малку ракија, ќе ти биде подобро“, е реченица која сигурно сте ја слушнале барем еднаш во животот. Добрата стара ракија на нашите простори се смета ...
сите 3 | | | веќе видена

Казнениот завод со максимална сигурност во Флоренс во американската држава Коллоради, познат како ADX, е најчуван затвор во САД. Во него се наоѓаат најлошите и ...
сите 2 | | | веќе видена

Неодамна на својата публика и го претстави спотот за песната која и беше втора по ред, насловена „Next to me“, работена во САД Младата пејачка од Куманово, ...
сите 8 | | | веќе видена

Еден од најдобрите албуми кои се појавија под македонското звучно небо во последните неколку години – „Homage to a dreamer“ на Гоце Стевковски Септет, ќе ...
сите 11 | | | веќе видена

Овој четврток, во Концертната сала на Универзитетот за уметност во Тирана во рамките на второто издание на Балканскиот фестивал на современа музика, ...
сите 5 | | | веќе видена

Со ревиите на „Error Kolektiv“, Сара Реџиќ и Александра Јовановска во „Скопје Мериот Хотел“ вчеравечер заврши осумнаесеттото издание на Моден викенд Скопје за ...
сите 15 | | | веќе видена

next