Бившиот фудбалер проговорил за своите деца и односот со сопругот Викторија. Некогашниот фудбалер Дејвид Бекам во последното телевизиско интервју зборувал за ...
сите 5 | | | веќе видена

УФЦ работи на организација на најсекси борбата во историјата. Најголемата боречка организација планира гледаноста да ја зголеми со борбата помеѓу Рејчел ...
сите 14 | | | веќе видена

Здравко Чолиќ почнал „војна“ со фановите поради градоначалникот на Загреб… Популарниот Чолиќ одржал одличен концерт во загрепска Арена, пеел хит по хит а ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Музејот на Македонија, во среда (24 октомври), со почеток од 12 часот ќе се одржи предавање на доц. д-р Гоце Наумов со наслов „Тела и лица: африканска ...
сите 8 | | | веќе видена

Јонче Христовски,кој не напушти пред 18. години, остави неизбришлива трага во македонската народна музика. Јонче многумина го памтат како автор и пејач на ...
сите 4 | | | веќе видена

Сергеј Трифуновиќ кого со носила го изнеле од сцената во Нови Сад и ноќта ја минал во болница, се огласил и ги смирил фановите. Глумецот открил дека станува ...
| | веќе видена

„Играм во фантастичен клуб, имам фантастично семејство, имам четири деца. Имам се. За останатото не ми е гајле. Вистината ќе излезе на виделина“ рекол Роналдо ...
сите 22 | | | веќе видена

Комедијата „Кец на десетка“ во продукција на Македонскиот народен театар на 24. октомври ќе биде изведена на меѓународниот фестивал на хуморот и сатирата „Ин ...
сите 8 | | | веќе видена

Македонскиот музичар и композитор Дуке Бојаџиев, кој живее и работи во Њујорк повторно се враќа во Скопје, каде на 27. Октомври во 23. часот ќе настапи во ...
сите 17 | | | веќе видена

Филмот „Златна петорка ” на режисерот Горан Тренчовски ја освои наградата за најдобар странски филм на Интернационалниот филмски фестивал што се одржа во ...
сите 24 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 10 октомври. Денеска е Св. маченици Евлампиј и Евлампија. Брат и сестра, од Никомидија. Во времето ...
сите 12 | | | веќе видена

Сонцето денес се приклучува на Меркур, Венера и Јупитер, кои заедно прават една среќна и забавна четворка во Скорпија. Ова е време на големи и ненадејни ...
сите 75 | | | веќе видена

Состојки: 6 јајца 250 мл млеко 170 г спанаќ малку сол, црн пипер 1 црвена пиперка 50 г чедар Подготовка: добро изматете ги јајцата со млекото, додајте зачини, ...
сите 85 | | | веќе видена

Ако сте пушач или бивш пушач вашите плуќа се веројатно полни со токсини од цигарите. За да ги исчистите ќе ви користи напитокот со лековити својства направен ...
сите 14 | | | веќе видена

Ги знаете оние фотографии кои морате да ги погледнете два пати за да сфатите што всушност гледате? Новак и Јелена Ѓоковиќ успеале својата фотографија да ...
сите 36 | | | веќе видена

next