Неодамна на својата публика и го претстави спотот за песната која и беше втора по ред, насловена „Next to me“, работена во САД Младата пејачка од Куманово, ...
сите 8 | | | веќе видена

Еден од најдобрите албуми кои се појавија под македонското звучно небо во последните неколку години – „Homage to a dreamer“ на Гоце Стевковски Септет, ќе ...
сите 11 | | | веќе видена

Овој четврток, во Концертната сала на Универзитетот за уметност во Тирана во рамките на второто издание на Балканскиот фестивал на современа музика, ...
сите 5 | | | веќе видена

Со ревиите на „Error Kolektiv“, Сара Реџиќ и Александра Јовановска во „Скопје Мериот Хотел“ вчеравечер заврши осумнаесеттото издание на Моден викенд Скопје за ...
сите 15 | | | веќе видена

Лутите гледачи на шоуто ги затрупале социјалните мрежи со негативни коментари. Полни десет минути звукот бил потполно променет и кандидатите звучеле како ...
сите 7 | | | веќе видена

Кога на 14, ноември ќе наполни 70. години Чарлс, принцот од Велс во јавност ќе биде 50. години, застапувајќи еколошки и социјални прашања уште многу одамна ...
сите 34 | | | веќе видена

Кралицата Елизабета, наводно ја повикала мајка и на Меган, Дорија да го мине Божик со кралското семејство во Сандрингам, пиишуваат британските медиуми. Daily ...
сите 28 | | | веќе видена

Според сведочењата на десетици луѓе, Богородица неколку пати се појавила околу манастирскиот комплекс Сливничкиот манастир е манастирски комплекс кој се наоѓа ...
сите 5 | | | веќе видена

Прекрасното есенско време продолжува и денес, на почетокот на новата недела, не дочекува невоообичаено за ова време од годината топло утро што ќе се протега во ...
сите 46 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 23 октомври. Се нарекува брат Господов затоа што му беше син на праведниот Јосиф, свршеникот на ...
сите 18 | | | веќе видена

Викторија Настевска (15) од село Суводол, демирхисарско е исчезната, а нејзините родители бараат помош за да се пронајде. Последен пат е видена во петокот во ...
сите 38 | | | веќе видена

Нема жена која нема некоја „своја диета“ која ја применува кога ќе стави неколку килограми повеќе… Овие диети, кои траат неколку неколку дена, најчесто една ...
сите 9 | | | веќе видена

Мора да отстои половина час! И покрај сите хемии за чистење купатила на кои постојано трошиме пари, но и потенцијално го ризикуваме здравјето, санитариите ...
сите 7 | | | веќе видена

next