“ДВОЈНИЧКАТА” на Меланија Трамп се вратила. Првата дама на Соединетите Американски Држави неодамна со нејзиниот сопруг, американскиот претседател Доналд Трамп, ...
сите 6 | | | веќе видена

Во јануари пишувавме за легендарниот Кирк Даглас кој дочекал правнука од својот внук,Камерон Даглас (40) која името Изи го добила по својот прадедо, Исур ...
сите 8 | | | веќе видена

Семос Академијата за графички и веб дизајн 12-та година по ред одржува едногодишни стручни програми за графички и веб дизајнери, професии на 21-от век кои ...
сите 32 | | | веќе видена

Првата Мис на Македонија од 1992. година ќе ја памтиме по многу нешта а од денешен аспект ќе ја почитуваме како најдобар и професионален презентер кој со ...
сите 5 | | | веќе видена

На 26 октомври 2018 г., во Скопје ќе биде организирана првата конференцијаза е-трговијавоМакедонија, а веќе од првата недела на септември ќе бидат пуштени ...
сите 16 | | | веќе видена

Деновиве низ социјалните мрежи, повеќе јавни личности, пејачи, актери, стилисти, градски фаци и инфлуенсери постираат мистични фотографии… Заедничко за нивните ...
сите 6 | | | веќе видена

Минатата година во февруари, Жаре во „Еден на eден“ ги угости едни од најпознатите македонски актери на сите времиња, незаменливите: Гоце Тодоровски, Ванчо ...
сите 2 | | | веќе видена

Денес е четврток и време да се препуштите на внатрешениот глас што ќе ви го покаже патот по кој треба да одите и до што треба да се допрете. Ќе се сретнете со ...
сите 86 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 17 август. Денеска е Св. свештеномаченик Мирон. Свештеник во некое место во Ахаја, од богат и ...
сите 15 | | | веќе видена

Откако на овогодинешниот Ролан Гарос играше во припиен црн комбинезон,на Серина Вилијамс и ги забраниле идните перформанси во провокативната облека. “Отиде ...
сите 48 | | | веќе видена

Министерот за култура Асаф Адеми, денеска, во просториите на Министерството за култура оствари кратка средба со претставници на културно уметничкото друштво ...
сите 13 | | | веќе видена

Водителот ја прашува дали секоја вечер оди во станот на Трамп за да имаат секс, на што одговара: “Да, уште почесто”. Врската на Доналд Трамп со неговата ...
сите 17 | | | веќе видена

Денес се навршува еден месец откако најголемиот пејач од овие простори ја загуби битката со злочудниот тумор на белите дробови кој му бил дијгностициран една ...
сите 12 | | | веќе видена

Извонредните италијански романтични песни во изведба на Павле Камилоски и оваа година ќе ја доловат италијанската музичка заводливост. Целовечерниот ...
сите 15 | | | веќе видена

next