Момците од „Балкан бенд” и Сузана Гавазова ја промовираа песната „Камикази”, која е нивна прва дуетската соработка. „Квалитетната авторска музика и понатака ...
сите 5 | | | веќе видена

Градот Скопје ја информира јавноста дека во недела (11.11.2018 година), поради одржување на две манифестации ќе се воведе привремен сообраќаен режим на повеќе ...
сите 107 | | | веќе видена

По повод Светскиот ден на квалитет, кој секоја година се одбележува во ноември, Бимилк ги отвора вратите за своите верни потрошувачи. Имено, на 15 ноември 2018 ...
сите 4 | | | веќе видена

Ако сте дизајнер од Македонија, Албанија, Босна и Херцеговина, Косово, Црна Гора, Хрватска, Словенија, Србија, Бугарија, Грција, Романија и Турција и Вашата ...
сите 11 | | | веќе видена

Во понеделникот медицинска сестра, првпат, забележала непознат маж во триесеттите години како се обидува да влезе во собата на Дарко Лазиќ. Таа веднаш му ...
сите 53 | | | веќе видена

На Етихад, во рамките на 4. коло на Лига на шампионите, играле Манчестер Сити и Шахтар. Овој меч бил посебен поради неверојатната грешка на судијата Виктор ...
сите 37 | | | веќе видена

Реал славел со 5:0 на гостувањето кај Викторија Плзен. При 0:0, Серхио Рамос требало да добие директен црвен картон откако со лакт му го искршил носот на играч ...
сите 19 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е Свети великомаченик Димитриј – Митровден. Именден празнуваат: Димитрија, Митре, Димо, Димко, Димана, ...
сите 37 | | | веќе видена

Ова е денот кога Јупитер владее од раната зора, која денес влегува во Стрелац, и на големи ѕвона најавуваат период на големи настани, промени, нслучки, како и ...
сите 49 | | | веќе видена

Кој би рекол дека едно пластично шише може да ви направи ваква фризура. Заборавете на фенирање, виткање со витлери, фигаро, и т.н…Има многу полесен начин до ...
сите 3 | | | веќе видена

Познатиот американски глумец Мајкл Даглас, со добивањето на ѕвезда на Булеварот на славните, денес прославил 50. години работа во шоубизнисот, покрај онаа која ...
сите 4 | | | веќе видена

Министерот за култура Асаф Адеми денеска во Министерството за култура оствари средба со членовите на танчарската група „Денсерс јунајтед МК“ кои во Киелце, ...
сите 28 | | | веќе видена

next