Петнаесетти и последен од Судиите на Израилот. Живееше илјада и сто години пред Христа. Роден е во племето Левиево, од родителите Елкан и Ана, во местото Рамат ...
сите 13 | | | веќе видена

Неделата е пред нас, ден што би било пожелно да се користи за одмор,медитација, во релаксирачка атмосфера, хранејќи го вашето тело и ум со добра ...
сите 50 | | | веќе видена

Во понеделник, трети сетпември од 20.00 часот во ликовниот салон на ЦК„Марко Цепенков“ прилепскиот млад надежен тален Арсениј Ангелески ќе одржи солистички ...
| | веќе видена

Девојката која се сончала на плажата во Панталејмонас (позната како македонска камп колонија) во Грција, прдизвикл големо внимание, но не поради изгледот туку ...
сите 3 | | | веќе видена

Автомобилот во кој животите ги загубија Дијана и Доди бил смртна стапица, но сите ги игнорирале предупредувањата Мерцедес кој ја довел принцезата Дијана и Доди ...
сите 7 | | | веќе видена

Ванеса е позната по нејзината улога како медицинска сестра во серијата „Брза помош“. Неодамна го критикувала Џорџ Клуни и рекла дека тој е виновен за нејзината ...
сите 4 | | | веќе видена

Иако квалитетни филмови сакаме да гледаме независно од годишните времиња,факт е дека пониските температури некако кореспондираат со атмосферата на одење во ...
сите 5 | | | веќе видена

Пред извесно време Македонците од Малта споделија видео од традиционална македонска свадба во Егејска Македонија… Погледнете го видеото, а подолу видете дел од ...
сите 2 | | | веќе видена

Според константните истражувања од страна на Светската здравствена организација, Организација за исхрана и земјоделство на ООН, како и реномираните ...
сите 4 | | | веќе видена

„На овој свет му се потребни повеќе мажи како тебе…” Сајмон Кауел, најстрогиот член на жирито „Америка има талент“ бил видно потресен со изведбата на Мајкл ...
сите 3 | | | веќе видена

Сите се заинтересирале за младата келнерка, а потоа се дознало дака работи за да собере пари за студирање… Еден мал чин на љубезност на една келнерка во Тексас ...
сите 2 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 19 август. Денеска е Св. маченик Андреј Стратилат. Беше офицер-трибун во римската војска во времето ...
сите 17 | | | веќе видена

Ново познанство за Овен, Бик и Рак во заеднички бизнис, Близнаци и Девица во љубов, Лав добар на работа, несмасен во љубов, Паричен прилив за Терезија, ...
сите 57 | | | веќе видена

Во старото градско јадро на Скопската чаршија на 7 и 8 септември (петок и сабота) ќе се одржи традиционалната манифестација „Звуците на чаршијата“, чија цел е ...
сите 19 | | | веќе видена

next