Познатата тенисерка не била виновна за сударот кој се случил, но сепак се договорила вонсудски, иако не е познато за кој износ станува збор. Американската ...
сите 2 | | | веќе видена

ЦЕНТРАЛНИОТ НАСТАН на ОСТЕН уметност на хартија ќе се одржи на 22 ноември (четврток) во 19 часот, Национална галерија на Македонија Чифте амам Скопје и ќе ...
сите 16 | | | веќе видена

Стефан Трпески апелира дека на македонската хокеарска репрезентација и е потребна затворена хокеј арена. Тој сподели линк, на Фејсбук, со едноставно барање ...
сите 8 | | | веќе видена

Форбс ја објавил листата на најдобро платените жени во музичката индустрија за 2018. година, а првото масто убедливо го зазела пејачката Кети Пери. Така 34. ...
сите 15 | | | веќе видена

После повеќе од две децении брак, американскиот глумец Риберт де Ниро и неговата сопруга Грејс Хајтауер решиле да се разведат. Извор близок до парот ја ...
сите 2 | | | веќе видена

Не постои една реченица, изјава или мисла која ќе натера некој да го промени светот. Таа енергија доаѓа од делата и инспирацијата која ни ја даваат лидерите. ...
сите 16 | | | веќе видена

Black Friday е празник на попустите. Сите целат кон тоа да го добијат тоа што го сакаат, по пониски цени. Lisca го третира овој ден како нешто повеќе. Со ...
сите 40 | | | веќе видена

Пушачите, оние кои имаат желба да се ослободат од оваа лоша навика, за своето здравје но и околина, скоро секој ден си ветуваат дека ја пушат последната ...
сите 15 | | | веќе видена

Четврток е и денес Сонцето ни влегува во знакот на Стрелец,па овој ден е обоен со позитивни, ведри бои кои ќе ви помогнат понатаму да чекорите храбро и ...
сите 50 | | | веќе видена

Православната црква денеска го одбележува споменот на Преподобна Матрона Цариградска. Од Пергија Памфилиска. Брзо ѝ се смачи бракот со некој цариградски ...
сите 5 | | | веќе видена

Имате ли чувство дека партнерот ве измамува? Според првиот италијански „дејтинг сајт“ за запознавање на вонбрачни партнери,incontri-extraconiugali.com, дури ...
сите 3 | | | веќе видена

Ако на Стрелецот му кажете дека е сезнајко (дури и ако тоа не го мислите во позитивна смисла) веројатно гордо ќе се насмевне и одговори:„Јас сум стручњак, жал ...
сите 8 | | | веќе видена

Родителите се предупредени на своите бебиња да не им даваат мед откако четири деца во Тексас се разболеле од ботулизам. Сите четири бебиња користеле цуцла ...
сите 3 | | | веќе видена

next