Нејзината автобиографска книга треба наскоро да биде објавена… Бившата американска прва дама, Мишел Обама, открила дека пред 20. години имала спонтан абортус и ...
сите 18 | | | веќе видена

Иван Суков (34) од Русија има три жени и девет деца, а се надева дека ќе има уште жени и најмалку 50. деца. Според законот може да има само една жена, а ...
сите 12 | | | веќе видена

Синоќа македонскиот шоумен Игор Џамбазов, на полувреме на омилените натпревари решил да прошета по порталите и видел дека е умрен … Божем, итно бил префрлен во ...
сите 5 | | | веќе видена

АТП ги објавил традиционалните годишни награди, а според очекувањата некои од нив се нашле во раце на првиот играч на светот Новак Ѓоковиќ и тренерот Маријан ...
сите 178 | | | веќе видена

Неодамна беше спроведена акција за собирање средства за онколошкото оделение во Детската клиника во Скопје…Хуманитарната акција беше спроведена при храмот ...
сите 16 | | | веќе видена

Денешната сабота ретроградната Венера не враќа во некои стари приказни и сеќавања, времепловот ќе работи под полна пареа, ќе преиспитуваме некои стари ...
сите 59 | | | веќе видена

Меган Маркл зад себе има холивудска актерска кариера која и обезбедила големи хонорари, а денес е членка на кралското семејство и сопруга на британскиот принц ...
сите 31 | | | веќе видена

Минатата недела, по повод 25. години кариера, Ѓоко Ѓорчев, го одржа концертот „My Way“ во МОБ… И’ една недела после концертот коментарите и комплиментите од ...
сите 15 | | | веќе видена

Британската пејачка Ејми Вајнхаус одржала приватен мини концерт за своите најблиски, кој досега никој немал прилика да го види… „Back to Black“, е новиот ...
сите 3 | | | веќе видена

Иако после многу години беше свикана прес конференција во името на Михаел Шумахер не станало ниту збор за неговата здравствена состојба… Добри вести успеаа да ...
сите 10 | | | веќе видена

Производите за здрава храна на “Виталиа” го освојуваат и азискиот континет. Последна дестинација каде се пласираат овие македонски производи е Бангладеш. Голем ...
сите 4 | | | веќе видена

Јуниор евровизија е манифестација на која секој може да гласа за секого, што пак значи дека и ние, како сограѓани на македонската претставничка Марија ...
сите 8 | | | веќе видена

И оваа недела не ги пропуштајте единствените „Фчерашни новости“, од кои во 10 епизода од 4 сезона последни ќе дознаете: – Ексклузивно: Граѓаните се ...
сите 11 | | | веќе видена

Шармантниот водител и актер Тарик Филиповиќ во недела еден на еден со Жарко Димитриоски. Во новата епизода од сезона 10 на „Еден на Еден“, Филиповиќ зборува за ...
сите 7 | | | веќе видена

Маркијан, љубов моја. Да знаев дека ти ќе бидеш причина за да научам како и невозможното станува возможно и дека целите кои ги поставувам се градење на поубаво ...
сите 3 | | | веќе видена

next