Во рамките на партнерскиот проект на Пивара Скопје и Министерството за здравство, денес официјално беше отворено првото Роса школо за родителство во ...
сите 48 | | | веќе видена

Едукативната програма за деца – “Интернетот не e само игра. Кликај безбедно…” на телекомуникациската компанија Вип продолжува и во учебната 2018/2019 година. ...
сите 38 | | | веќе видена

Многу европски градови се одлучиле на радикални мерки против загадувањето. Еден од тие градови е и Рим кој спроведува повеќе кации за намалување на ...
сите 5 | | | веќе видена

Нивната константна потреба за внимание и сигурност, мора да биде задоволена, за да можат емотивно да се отворат пред некого… Понекогаш луѓето ги судиме врз ...
сите 15 | | | веќе видена

Фестивалот за критичка култура, во организација на Контрапункт, почнува вечерва (21 ноември) во Музеј на современа уметност од 19, 00 часот. По отворањето на ...
сите 13 | | | веќе видена

Бидејќи ова е еден од поагресивните верзии на канцер, потребна е терапија во специјализирана болница во САД, The University of Texas MD Anderson Cancer Center. ...
сите 2 | | | веќе видена

Од оваа нова сезона на „Арена” победникот ќе освои 120.000 денари Единствениот квиз на знење во Македонија, „Арена”, кој се емитува на Алфа ТВ продолжува со ...
сите 9 | | | веќе видена

Официјално започна со работа првата продавница на светски познатиот бренд Bürotime, кој е лидер во производството на канцелариски мебел во светот. Со повеќе од ...
сите 12 | | | веќе видена

Егејска Македонија, позната и како Беломорска Македонија, Приморска Македонија, Јужна Македонија, Грчка Македонија или Македонија (грчки: Μακεδονία ...
сите 2 | | | веќе видена

Мери Кеј Летурно била наставничка во шесто оделение во Сиетл кога е уапсена поради силување малолетник. Медиумите во таа 1997. година пишувале само за ...
сите 16 | | | веќе видена

За оваа пригода Меган облекла комбинација од марката Safiyaa. Црно долго здолниште, кое чини скоро 600. долари и блуза од 900. долари Минале веќе шест месеци ...
сите 53 | | | веќе видена

Денескае среда и пред нас е ден без нови аспекти, иако цел ден ќе мине во знак на претходните. Ретроградноста на Меркур е во престојот на Јупитер во Стрелец па ...
сите 52 | | | веќе видена

Режисерот Ѓорѓи Ризески денеска на прес-конференција рече дека направиле оригинална верзија на текстот, различна од претставата во Драмски затоа што, рече, ...
сите 10 | | | веќе видена

next