Вечерва (13 септември) започнува новата сезона во Театар Комедија. Продажбата на билети продолжува со истата динамика од минатата година, така што поголем дел ...
сите 33 | | | веќе видена

Ланецот на ефтина облека Fashion Nova ги издал тесните фармерки кои се именувани како „Party In The Back“ (Забава од зади) односно „Забавата се враќа”. Само ...
сите 2 | | | веќе видена

Ретко кој кралски настан може да се случи без да се нарушат правилата, во последно време. Најчесто се работи за смешни забрани, но правилата се правила. И’ ...
сите 23 | | | веќе видена

Среда започнува со Венера во секстил со Сатурн, што во преводот значи добар аспект на добри работи создадени … Се свртуваме кон нас самите и во однос со ...
сите 55 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 31 август. Денеска е Положување на појасот на Пресвета Богородица. Жените овој празник го минуваат ...
сите 35 | | | веќе видена

Познатата Плејбој зајачица ја прекинала врската со младиот фудблаер но не ја напуштила Франција каде живее последната година. И птиците на гранките знаат дека ...
сите 2 | | | веќе видена

„Знаеме дека Авалонсково возење во моментов изгледа како она на Алиса во земјата на чудата, ама едноставно некогаш некои работи така се поклопуваат. Па затоа, ...
сите 52 | | | веќе видена

Во пресрет на првата конференција за е-трговија во Македонија, којаќе се одржи на 26 октомври во Хотел Мериот во Скопје, организаторите ги пуштија во продажба ...
сите 18 | | | веќе видена

Седумдневна филмска програма со наслов „Ревија на македонски филм“, ќе се одржи од 13-ти до 19-ти септември во Синеплекс. Филмската ревија ги содржи речиси ...
сите 2 | | | веќе видена

„Земја во која не се стигнува “ е насловот на првиот македонски музички спектакл за деца – мјузиклот кој ќе го подготви Театарот за деца и младинци (ТДМ). ...
сите 19 | | | веќе видена

Избрани се дел од композициите за годинешниот фестивал на забавна музика „Макфест“. Кирил Панајотов советник за јавни дејности во Општина Штип информира дека ...
сите 7 | | | веќе видена

Дијана по разделбата била вознемирена и почнала да го прогонува со повици… Некогашниот љубовник на принцезата Дијана, Оливер Хоар (73) починал во Франција ...
сите 11 | | | веќе видена

Среда е одличен ден за сведување на сметките, особено ако се насобрале, време е да се биде вреден за тоа ако постојано го одложувате она што ве чека, бидејќи ...
сите 54 | | | веќе видена

Александар учетсвуваше на I Вселенски Собор во Никеја, наместо престарениот патријарх Митрофан, когошто потоа го наследи. Kога некои философи сакаа да се ...
сите 27 | | | веќе видена

Несреќата од Кајмакчалан во која згаснаа два млади животи се чини не влијае на одговорноста на организаторите на турите… Од неделното, традиционално искачување ...
сите 2 | | | веќе видена

Деновиве дел од домашните медиуми пишуваат дека музичарот Никола Јанков – Коки, кој беше дел од дуото „Дуле и Коки”, и неговата сопруга Росана се разведуваат. ...
| | веќе видена

next