„Беквалац никогаш не сакаше премногу да јаде месо, така што веганскиот начин на исхраната не и беше голем проблем. Од време на време имаше криза и желба за ...
сите 7 | | | веќе видена

07.09 // 18:00 – Outdoor Cooking Al dente,со бел сос,со црвен сос,со месо,веганска или вегетеријанска. Изборот е твој. Намирниците ги имаш, потребна е само ...
сите 2 | | | веќе видена

Љубителите на тенисот ширум светот сепак нема да имаат можност да уживаат во пресметката помеѓу Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер во четирифиналето на УС Опен, ...
сите 63 | | | веќе видена

Сведоците го опишале како Афроамериканец или Латиноамериканец со светол тен. Иако имал алиби за време на злосторството Џоунс бил уапсен и осуден на 19 години ...
сите 3 | | | веќе видена

Македонскиот музички уметник е секаде со задоволство виден, често е на фестивали, а неговите гостувања секогаш се користат за интервјуа… Последното такво е ...
сите 3 | | | веќе видена

Вторник е пред нас, се надеваме дека вчера сте имале добар ден и дека никому не сте се замериле пречи, и никој не ве измами или не ве разочара. Иако,денес е ...
сите 76 | | | веќе видена

За најновата кампања на брендот, Хубсај и неговата агенција Хавас Париз го ангажираа францускиот тениски шампион Џо-Вилфред Цонга. Можност за вториот да ги ...
сите 6 | | | веќе видена

Доцна синоќа се одиграа мечевите од 16. финалето во машка конкуренција. Рафаел Надал се изнамачи со Николас Башивашвили (3:1), дел Потро беше убедлив против ...
сите 212 | | | веќе видена

Последниве месеци, животот не го мазел. Преживеа вистински љубовен бродолом, а неговата поранешна сопруга Ангелина Џоли е немилосрдна во борбата за ...
сите 3 | | | веќе видена

Денеска Камерниот оркестар на Македонската филхармонија отпатува во Казахстан, каде што ќе одржи два концерти – во Алматина 5 септември и воАстана на 7 ...
сите 23 | | | веќе видена

На официјалниот Твитер профил на „Нирвана“ фотографија објавиле поранешните колеги Крист, Дејв и Пат кои пееја заедно за прв пат од распадот на бендот … ...
сите 2 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Македонија го стартува својот поход во новото натпреварување на УЕФА, Лигата на Нации. Првото искушение е да се освои Гибралтар, ...
сите 204 | | | веќе видена

‘Грешката’ се случила многу бргу откако почнале да се шират гласини дека нејзината турнеја била со раперот Футуре е откажана поради лоша продажба на билети… ...
сите 20 | | | веќе видена

Според тврдењето на Марјан Мирчески, сопругот од кого Елена Велеска, како што тврдеше пејачката, се разведува поради семејно насилство,мајката не знае каде и ...
сите 5 | | | веќе видена

Нашинците во цел свет ги пеат македонските песни, играат македонски ора а во матичната држава се слуша некоја друга музика… Некогаш се говореше – во Босна ...
сите 2 | | | веќе видена

Се надеваме дека поминавте пријатен викенд, дека сте се наполниле позитивна енергија и сега имате гориво за да ве води во наредниот период. Како што вчера ...
сите 51 | | | веќе видена

Документарниот филм „Со љубов“ на Илија Цветковски е победник во натпреварувачката селекција на Европскиот документарен филм, во рамки на 24. Меѓународен ...
сите 8 | | | веќе видена

next